שני בני קיבוץ, מוזיקאים צעירים ומוכשרים שמנגנים יחד ולחוד בהרכבים שונים, נבחרו להופיע כלהקת החימום של להקת הרוק הכבד "דיפ פרפל" במסגרת מסע ההופעות שלה ברוסיה.

חלום שהתגשם. הלהקה הישראלית עם חברי דיפ פרפל ברוסיה, צילום: עומרי מעיין

אדם אוריאל בורשטיין, בן קיבוץ חניתה, ונדב גולדברג מקיבוץ טירת צבי, מנגנים ושרים תחת השם Gunned Down Horses. בורשטיין מנגן על גיטרות, על מפוחית ועל מנדולינה, ואילו גולדברג על גיטרה בס וקונטרבס. פרט לשניים מנגנים בלהקה גם יובל תמיר ודוד אבי דולב.

"הזמר והמתופף שלנו ניגנו לפני כמה שנים בלהקה אחרת, שאיתה יצאו לסיבוב הופעות ברוסיה", סיפר בורשטיין על החיבור עם להקת הרוק המוכרת. "את סיבוב ההופעות הזה הם עשו בשיתוף מפיק מקומי.

"השנים חלפו והמפיק הזה החל לעבוד בהפקות גדולות יותר ויותר, וכשהוא הגיע לעבודה בהפקה של דיפ פרפל הוא השמיע להם את המוזיקה שלנו. הם אהבו והחליטו להזמין אותנו לפתוח את ההופעות ברוסיה.

"אנחנו מאוד אוהבים את המוזיקה של דיפ פרפל. גדלנו עליה וזה ללא ספק חלום שהתגשם: גם לפתוח את המופע שלהם, להיות בהופעה ולפגוש אותם באופן אישי. הכי חשוב - לקבל מהאגדות שגדלת עליהן פידבק חיובי על המוזיקה שלך".

"לעמוד על במות כאלה זו חוויה מטורפת שאין שני לה", המשיך בורשטיין. "אתה עומד על במה חשוכה ו-20 אלף איש ממתינים בדריכות למה שאתה הולך לעשות, ואז כל הלהקה נותנת יחד אקורד עוצמתי, ואיש התאורה מדליק את כל האורות בדיוק ברגע הנכון והאדרנלין מציף אותך.

"אחר כך אתה מסיים את השיר הראשון והקהל מריע בטירוף, אנשים שמעולם לא שמעו את המוזיקה שלנו לפני כן התחברו אליה מיד. אז ממשיכים את ההופעה ומגיע השלב שבו אנחנו מבקשים מהקהל לשיר איתנו, ו-20 אלף איש שרים יחד.

פידבק חיובי על המוזיקה. בורשטיין (משמאל) וגולדברג ברוסיה, צילום: עומרי מעיין

"כל מכה על התוף מהדהדת בחלל העצום הזה, כל מתיחה בגיטרה נישאת אל הטריבונה ונכנסת ישר אל תוך רבבות של לבבות. בסוף מסיימים את השיר האחרון והקהל מבקש עוד, ואז אתה יודע שעשית את העבודה שלך כמו שצריך".

בורשטיין החל לנגן בגיל 10 בחניתה, והתמקצע בסגנונות מוזיקליים רבים. גם היום, כשהוא מתגורר בחיפה, מקפיד בורשטיין לבקר את ההורים בקיבוץ שגאה מאוד בכישרון שנולד שם והצטרף לכוכב נוסף - מתי כספי.

"יש לי שותפות מוזיקלית רבת שנים עם עודד ויס, בן קיבוץ יטבתה", סיפר אדם אוריאל בורשטיין. "וגם כיום אנחנו משתפים פעולה בלהקת 'עודד ויס והפריפריה'. פרט לכך יש לי להקת בלו גראס, בה אני מנגן על מנדולינה ומפוחית".

גולדברג שאב את השראתו המוזיקלית ממוזיקה חסידית, מרוק כבד, ממוזיקה צוענית וממוזיקה קלאסית. הוריו עזבו את קיבוצו שבעמק המעיינות לקראת שנות נעוריו, אך סבו וסבתו ודודיו עוד מתגוררים שם. היום הוא מתגורר בחיפה גם כן, ומקפיד לבקר את משפחתו בקיבוץ לעתים תכופות.

מוקף במשפחה מוזיקלית ספג גולדברג שלל השפעות מגוונות, שהחלו לקבל ביטוי כשניגן לראשונה בתקופת הלימודים בבית הספר התיכון.

ללהקת Gunned Down Horses הוא הוקפץ לתפקד כבסיסט מחליף, ובתוך פחות משלושה שבועות למד את כל הרפרטואר של הלהקה ולמעשה הציל אותה שכן בלעדיו היתה נאלצת לבטל את הופעתה. לבסוף הצטרף כחבר של קבע בלהקה. בנוסף הוא מנגן קונטרבס בתזמורת המושבות.