המחזה "מקבת גרסה ללא מילים" הוא מחזה קלאסי ללא מילים, דרמה תנועתית המחברת בין מוזיקה לפעולה ומעוררת אפקט אישי מרהיב. זוהי הילולה של יהירות ותשוקה, אובססיה וצמא לשלטון פותחת סדרה של רציחות אשר סוללת את הדרך לתהום. 

מקבת גרסה ללא מילים. צילום: ליה גלדמן

מקבת היא הטרגדיה הקצרה ביותר של שייקספיר וגם אחת הפופולאריות שבהן, היא הועלתה על הבמות פעמים רבות ברחבי העולם וגם בישראל בתיאטראות הגדולים ובפרינג', ונדמה כי הסיבה לכך טמונה לא רק בהיבט הקלאסי של המחזאות השקייספירית, אלא גם, ובעיקר, הרלוונטיות של המחזה, המתקמד בכוח, שלטון וייצר. 

רוני עינב כליידי מקבת. צילום: ליה גלדמן

הבמאי והכוריאוגרף סרגיי זמליאנסקי ביים את מקבת בשפתו הייחודית, בשילוב של תנועה ומוזיקה, ללא מילים. זמליאנסקי (37) הוא בוגר האקדמיה למחול בצ'ליאבינסק עיר הולדתו. במהלך השנים ביים פרוייקטים שונים בתנועה ופיתח את הסגנון "דרמה פלסטית חדשה" המובנת בכל מקום בעולם כיוון שאינה תלוית שפה. את הסגנון הוא מכנה wordless - ללא מילים. "אותי מעניין אותי לבדוק איזה מחיר אדם משלם בשביל התשוקה שלו לשלטון, והאם אנחנו חוטאים לערכים האנושיים שלנו כדי לקדם אמביציות אישיות, כשאני עובד על יצירות בסדר גודל כזה, אני אמנם מוציא את המילים, אבל מחליף אותן בפעולה תנועתית ובמחוות פסיכולוגיות, אז המשמעות נשארת" אומר זמליאנסקי.

הצגות הבכורה של "מקבת גרסה ללא מילים" יעלו בתיאטרון גשר ב 5-7.2, בשעה 20:00. לכרטיסים לחץ כאן.