בגלריית העמקים נפתחה בשבת האחרונה התערוכה "דמויות וחיות מחומרים ממוחזרים" של האמן דורי שניר, בן שער העמקים.

שאריות העולם המודרני. אחת מהיצירות בתערוכה, צילום: אלבום משפחתי

מי שמגיע לתערוכה המיוחדת נכנס לעולם קסום של יצירות אומנות מלאות השראה, עטופות בהומור, לצד כאלה ש"נותנות בראש". קהל הצופים נכנס לעולם חוויתי, ששאוב מפריטים שאבד עליהם הקלח ונזרקו כלאחר יד לאשפה ולערימות הגרוטאות.

עולם של חיות, של זוחלים ובעלי כנף, של מרחב עם רוכבי סוסים, לוחמים, אקרובטים, נגני גיטרות ומעופפים על אופנועים.

שניר, איש ים במקצועו וסקיפר בעברו, הוא היום מוזיקאי בכל רמ"ח איבריו שמלחין, מנגן ושר. היצירה הפלסטית שלו עשויה מדרקונים ומיצורים דמיוניים, שבנויים בהרמוניה מחוטי חשמל ואלקטרוניקה, מברזל ועץ, ומחלקי מכונות וחפצים ישנים.

"התערוכה בנויה משאריות תעשייה של העולם המודרני", סיפר האוצר, שי זהרהרי. "מה שאנחנו לא רואים ולא סופרים, ואפילו קשה לנו להרים ולשים בפח. דברים שרואים יום-יום, אבל לא שמים אליהם לב. דורי הרים אותם מהרצפה, וחיבר אותם בצורה כזו שחזרו להיות מוצר של המאה ה-20, שמתבוננים בו וזה מעלה חיוך".

"אוהב את העולם צבעוני ורחב". שניר, צילום: אלבום משפחתי

"אני אוהב את העולם צבעוני ורחב", סיפר שניר, "ועיסוקי הוא להוסיף עוד גוון קטן משלי בתוך כל האפור הזה. היו ימים שראיתי בחינוך הקיבוצי כזה שנוטל את הייחוד העצמי, אך החיים מאזנים את עצמנו ואפשר למצוא נקודות אור בכל דבר. במקרה שלי אפילו אשפה יכולה להפוך לאוצר".

התערוכה פתוחה בכל יום שבת, מ-10:00 עד 14:00. נעילה ב-18.2. ביקורים באמצע השבוע ומפגש עם שניר בתיאום מראש בטלפון: 052-2429994, 052-6088717.