הפסטיבל הבינלאומי לאנימציה, קומיקס וקריקטורה יתקיים השנה בסינמטק תל אביב בתאריכים 12-8 באוגוסט. השנה מציין הפסטיבל 17 שנים להיווסדו, ובמסגרתו יעלו מיטב היצירה החדשה מכל העולם, לצד מבחר מרתק של סרטי אנימציה, סדנאות, מפגשי אמן, תערוכות, פעילויות לילדים, יריד דוכני קומיקס ועוד.

הפסטיבל מהווה חגיגת קיץ מצויירת ומונפשת למבוגרים לילדים ולכל המשפחה.

Sam Viviano דיוקן עצמי

בין האירועים המיוחדים בפסטיבל:

סאם ויויאנו, הארט דיירקטור ומאייר של מגזין "MAD" האמריקאי יגיע להתארח בפסטיבל וגם אמן הקומיקס האמריקאי ג'ון ליימן – זוכה פרס "אייזנר" ( האוסקר של הקומיקס) יהיה בין האורחים הבינלאומיים שיפקדו את הפסטיבל. 

אירוע מחווה מאוירת ליהודה אטלס החוגג יום הולדת 80 וכן מחווה בהנחיית ליאון רוזנברג לסדרת "זבנג" של אורי פינק במלאת לה 30.

לכבוד חג האהבה יתקיים קונצרט משירי האהבה של ז'אק ברל בליווי אנימציות בביצוע בני פורת. במסגרת הפסטיבל יוקרנו סרטי אנימציה חדשים מהעולם וגם מיטב הסרטים מפסטיבל אנסי 2017 - פסטיבל האנימציה הגדולים לילדים.

חנוך פיבן ביצירה "דונלד טראמפ". יח"צ

דונלד טראמפ מקבל מקום של כבוד בפסטיבל עם גם מקבץ אנימציות סאטריות שיוקרנו בתוכנית מיוחד שתוקדש לשריף הג'ינג'י ובתערוכה "מק'דונלדס" של איגוד הקריקטוריסטים הישראלים על דונלד טראמפ.

תערוכת שלפוחיות 2017 תוצג כמחווה למאייר עמוס אלנבוגן שיקבל השנה את אות יקיר הפסטיבל.

"אנימיקס" תל אביב - הפסטיבל הבינלאומי לאנימציה, קומיקס וקריקטורה  12-8 אוגוסט 2017. למידע נוסף ורכישת כרטיסים: www.animixfest.co.il, 03-6060800.