תשכחו מחורף קר. דצמבר יהיה לוהט מאוד: גל חום קובני חושני וקצבי מתקרב לכאן, בדמות ה-La Passion de Buena Vista.

צילום: יחצ

המוזיקה הקובנית היא אחת מהמשפיעות ביותר בעולם כבר מהמאה ה-19. המפגש בין המוזיקה של העבדים האפריקאים לבין זו של הספרדים שהתיישבו בקובה, עירבב צלילים אפריקאיים עם סגנונות אירופאיים, רומבה עם ואלס, פנדנגו לצד מזורקה, סלסה בשילוב ג'אז וטנגו מתובל בפלמנקו. הבליל הזה, שבידיים אחרות היה יכול להיעשות לקקופוניה, הפך על ידי הקובנים לסינרגיה מלהיבה שאי אפשר לעמוד בפניה, תרתי משמע.

התרגום של המילים "בואנה ויסטה" לעברית הוא "מראה טוב" או "ראייה טובה" (אני מעדיף את התרגום לאנגלית – Good Vision) ובמרכז הוואנה היה קיים מועדון ריקודים בשם כזה, בו הופיעו טובי המוזיקאים המקומיים עוד בשנות ה-20 של המאה הקודמת. אבל בשנות ה-40 נסגר המועדון והעלה אבק תקופה ארוכה.

50 שנה לאחר סגירתו, התעורר המקום לחיים כתוצאה משיתוף פעולה בין המוזיקאי הקובני חואן דה מרקו גונזלס לבין הגיטריסט האמריקני ריי קודר. האלבום שהוקלט בשנת 1977 בהשתתפות כמה מוותיקי הנגנים שהופיעו במועדון בימי הזוהר שלו, הפך להצלחה בינלאומית והמוזיקאים הקשישים יצאו לסיבוב הופעות מחוץ לקובה - ואף תועדו שנתיים מאוחר יותר על ידי הבמאי ווים וונדרס בסרט שנשא את שם האלבום והספר: Buena Vista Social Club.

המוזיקאים המקוריים אמנם כבר אינם בין החיים כיום, אבל המורשת המוזיקלית שלהם חיה דרך דור חדש של מוזיקאים, כמו ה- La Passion de Buena Vista. המופע הצבעוני והמשכר לוקח אתכם לחופי קובה והאיים הקריביים ולסמטאות הוואנה עם 11 מוזיקאים וכמספר הזה רקדנים ורקדניות ססגוניים.

אחרי 600 אלף צופים ב-35 מדינות, מגיעה "התשוקה של בואנה ויסטה" לישראל לקרנבל של מוזיקה, ריקודים, קצב ושכרון חושים.

ההופעות יתקיימו: בהאנגר 11 ת"א ב-20-22.12.2017, בתיאטרון ירושלים ב-24.12.2017, אודיטוריום חיפה ב' ב-25.12.2017

כרטיסים: 159 - 339 שקל. להזמנות: 9080*, www.buenavista.co.il