צילום: איתמר דוביק יום אחד, לפני 13 שנים, ישב ליאור כהן (מזרע), אז סטודנט במכללת תל חי, בדירתו שבקיבוץ דפנה והאזין למוזיקה בקולי קולות. שכנו יפתח נון (כפר בלום) ניסה באותה עת ללמוד למבחן. הוא הקיש בדלת וביקש קצת שקט. עם הזמן גילו השניים ששניהם מנגנים, ובעיקר אוהבים לתת ברוק. אז הם התחברו והקימו את להקת 'מיקסולידי', שזכתה להכרה ארצית ולחשיפה רבה במוזיקה 24 ואף הצליחה להגיע לבמות הרוק במועדוני ההופעות הגדולים בישראל.

עוד על תרבות ואמנות בקיבוצים:
טיפה בזמן: ספר אוטוביוגרפי שובב ומלא הרפתקאות
להקת טיפקס: מנחל עוז לקיסריה ב-28 שנה
הסיפור הקולקטיבי של קיבוץ עינת - עכשיו בסרט

לאחר שהתפרקה הלהקה פנו השניים להקמת מפעל חייהם - להקת 'המסעות' - פרויקט מוזיקלי שבבסיסו עומדים השניים ומספרים את סיפור מסע חייהם מהילדות בקיבוץ, דרך משברי גיל ה-20 ועד היום, בהיותם הורים לילדים.'לישון בשקט', האלבום הראשון של הלהקה, יצא לפני שלוש שנים והיה ההפך הגמור משמו. זהו אלבום רוק כאסח בועט, עם גיטרות המנסרות את הלילה, סטייל נירוונה ופו פייטרס, מלווה בטקסטים אישיים, ביקורתיים וחברתיים.

"הרגשנו שמיצינו את תקופת הרעש בחיינו, וכיאה למתבגרים חיפשנו משהו חדש ורגוע יותר", סיפר כהן. מכאן נולד 'לשחות בתוך גלים', האלבום השני (והבוגר יותר, יש לציין). אלבום זה זוכה לכלים חדשים ומיוחדים, כדוגמת סקסופון, חליל, כינורות, בוזוקי וכלי הקשה, לצדם של טקסטים עמוקים על החיים עצמם. ההבדל בין האלבומים בולט לאוזן, וניתן לחשוב כי מדובר בלהקה שונה לחלוטין.

נון, איש מחשבים במקצועו, וכהן, מוזיקאי במשרה מלאה כהגדרתו, חורשים את צפונה של הארץ מפאב לפאב במטרה להגיע לקהלים חדשים. "בהופעות הראשונות הגיעו בעיקר חברים, אבל לאט-לאט אנחנו
רואים פרצופים חדשים בקהל. מחמם את הלב לדעת שנגענו במישהו". לאחרונה השיקה הלהקה את אלבומה החדש במועדון 'בית המרזח' ברמת ישי לעיני קהל של מאות, וזכתה לביקורות אוהדות.

ילדי הניינטיז ואוהבי הגיטרות הזקוקים לפסיכולוג מוזיקלי, מוזמנים לעקוב אחר דפי הלהקה בפייסבוק וביוטיוב. מבטיח שתוכלו למצוא שם חממה למחשבות שלכם.