צילום: אורי כהן בשׂורה משמחת לשוחרי מוזיאון "בית אורי ורמי נחושתן" באשדות יעקב מאוחד ולשוחרי האמנות באשר הם: המצוקה התקציבית, שאיימה על המשך פעילות המוזאון, נפתרה. כזכור, יוסי ורדי (דגניה א'), ראש המועצה האזורית היוצא של עמק הירדן הבהיר כי מוזיאון בית אורי ורמי הוא מוסד חשוב ובעל זכויות בעמק הירדן.

עוד על תרבות ואמנות בקיבוצים:
אנסמבל "בובצ'קה": הומור של נשים על נשים
חן רותם בפלייליסט בועט, מקורי, אמיץ
פרס ריינשטיין: הקיבוצניקיות בצמרת הרשימה

"ועד הנהלת העמותה פנה אליי להביא את סוגיית הגדלת התמיכה במוזאון למליאת המועצה שתדון בתקציב, וכך אכן יהיה. עם זאת עליי להבהיר שישנם גופים נוספים עם צרכים תקציביים, כמו חינוך, רווחה, גמלאים ועוד, וגם הם מבקשים להגדיל תמיכה, בתחושה שמגיע להם יותר מאשר קודם. הצרכים של כולם חשובים, ועל המליאה להחליט כיצד לחלק בין כולם תקציב מוגבל".לפיכך הוקם לובי למען הצלת המוזאון, בראשות האוצרת טלי תמיר. בעקבות הלחץ הציבורי זומן ועד הפעולה לפגישה עם מליאת המועצה, אלא שאז התפטר ורדי מתפקידו. "עוזי קרן מעין גב, שהחליף אותו זמנית, קיבל עליו את הטיפול בפנייתנו", מספרת רות שדמון, המנהלת הוותיקה של המוזאון.
"הוקמה ועדת אד-הוק, ולאחר שערכה סיור במוזאונים ובאתרי זיכרון ברחבי המועצה, שכולם מתוקצבים מאותו סעיף בתקציב המועצה, היא החליטה להעלות את התקציב לבית אורי ורמי".