צילום: אלוו שפרנסקי ודורון עדות בשקט, בצנעה, ועם כישרון ענק - שנעלם מעט בשנים האחרונות, ושב ומתפרץ - חזרה מרב סמן טוב לקדמת הבמה.

עוד על תרבות ואמנות בקיבוצים:
הצ'לן בן ה-16 מכברי: המוזיקה מגשרת בין אנשים
יונתן בשיא: משתדל למען שד"ל
העיתונאית ממלכיה: עצובה על הקיצוץ ברשת א'

היוצרת המדהימה, שאחראית על כמה מלהיטיה האחרונים של מירי מסיקה, ובדרך כלל נמצאת על הבמה מאחורי יהודה פוליקר, חברה אל הרכב אקוסטי למופע אינטימי ומשובח.

סמן טוב, חברת קיבוץ פלמחים, כמו יניב קרמר המנגן בכלי הקשה (וגם כמו החתום מטה), יחד עם גיא אנטו ויובל טלמור בגיטרות, מגישים לנו ערב מוזיקלי עשיר, מגוון, ייחודי ומלא השראה - כמעט כולו פרי יצירתה של סמן טוב. המופע מורכב, רובו ככולו, משיריה החדשים, עם חיזוקים מאלבומה הראשון שיצא בשנת 2003, ושהצליח לחדור את קווי ההגנה הבלתי נתפשים של תחנות הרדיו.קשה שלא לחשוב עד כמה חסרה בנוף המוזיקה הישראלית איכות כמו זו שמגיש ההרכב. אלה שירים עם טקסטים מורכבים, אמינים, שלא מחפשים את החרוז-תפוז, אלא באים ממקומות עמוקים ואינטליגנטיים. המנעד של סמן טוב נע מסולמות נמוכים עד כמעט בלתי אפשריים לקול נשי, ומטפס לצעקה שמעירה וקורעת. צמרמורת.

ההרכב המלווה אותה עושה עבודה אדירה בנגינה ובשילוב קולות המעשירים את השירים
ולוקחים אותם למחוזות מרגשים, ומה בעצם אנחנו רוצים יותר מזה? להקשיב, להבין, למחות דמעה, להרגיש את העור המצטמרר. תענוג צרוף של חוויה מוזיקלית. כי היא שרה באנגלית, בצרפתית ובערבית. כי היא נעה על הבמה, כי היא מצחיקה ובלתי אמצעית ומגישה ערב קסום, מיוחד, עם שירים נפלאים, מומלץ ביותר.

תוכנית מופעי החורף מתפרסמת באתר של סמן טוב: meravs.co.il