יוצר: יואב זוהר הכדורסלן עמרי כספי לצד השחיין גיא ברנע, הזמרים מאור כהן ואסף אבידן לצד השר נפתלי בנט וח"כ ציפי לבני - כל אלה, ועוד עשרות אמנים, ספורטאים, פוליטיקאים, בני משפחה וחברי קיבוץ, יוצאים תחת ידו ומחשבו של הצעיר המוכשר מקיבוץ גניגר: יואב זוהר, בסך הכל בן 16 וקצת.

עוד על תרבות ואמנות בקיבוצים:
להקת טג': "מי שיגלה אותנו לא יתאכזב"
להקת הזמר של העוגן מתאחדת למופע התרמה
בזמן ובמקום שלו: המנהל מהקיבוץ מוציא אלבום

הדיוקנים של יואב מעידים על כישרון יוצא דופן ועל דמיון יצירתי שבעתיד הלא רחוק (כך לפחות מקווה יוצרם) גם יפורסמו בעיתון כלשהו ו/או יימכרו למעריציהם של גיבורי התרבות והחברה."אני פתוח גם להצעות של אנשים פרטיים שמבקשים להנציח את עצמם בקריקטורה או להעתיק את פרצופם (בעיוות מתבקש) על הזמנות לחתונה או לאירוע אחר", אומר יואב, ומעדכן כי ביריד שבועות האחרון שהתקיים בקיבוצו פתח דוכן מכירה של ציוריו ואף הצליח לקושש כמה מאות ש"ח, שיועילו לפיתוח התחביב האמנותי. "בנוסף, עיצבתי הזמנה לחתונה שתיערך בקרוב. החתן והכלה מצוירים על רקע נוף. זה יגיע אל רבים, ואולי אנשים נוספים יזמינו אותי לצייר גם אותם על פי תמונות שישלחו אליי".

עבודה לטובת התחביב
את ציורי ה"מפורסמים" החל לצייר כבר בגיל 13, עדיין ללא עזרת המחשב ותוכנת ה"פוטושופ" ובלי שהסתייע בתמונה מצולמת. לפני כן יצר קומיקס משעשע ודיוקנים של כדורסלנים מפורסמים מהארץ והעולם. "רק לפני שנה רכשתי את המחשב, אחרי שעבדתי במשך קיץ שלם לטובת איסוף הכסף, ובתמיכת ההורים התחלתי ליצור את הדמויות באמצעות שימוש בשני מסכים, מברשות צבע דיגיטליות, רישום קווי על פי תמונה וכיו"ב", הוא מסביר."בזמן האחרון אני מצייר בעיקר בני משפחה והם מקבלים ממני במתנה את התוצאה, אבל את הספורטאים קונים ממני בעיקר החבר'ה הצעירים".

האם אתה שולח לידוענים את העבודות שאתה יוצר בהשראתם?
יואב זוהר: "אני מנסה לשלוח לכל אחד, אבל לא תמיד הם מפרסמים את זה או מתייחסים. אני יודע שהשחיין גיא ברנע פרסם ציור שלי, אבל זה בערך הכל. בזמן האחרון אני יוצר בעיקר אמנים ישראליים מוכרים, ואולי זה יביא את השינוי".

מה אתה אוהב במיוחד מכל מה שעשית עד כה?
"את הפנים של מאור כהן. לדעתי הציור מצליח ממש לבטא את האישיות שלו".משכלל את הטכניקה
יואב זוהר, תלמיד כיתה י"א שלומד במגמת ספורט וביולוגיה, הוא אוטודידקט: את התורה כולה למד דרך ספר הדרכה לאיור קריקטורות שרכש בכיתה ז'. מאז, ולאורך השנים, הוא צופה בסרטונים ובתמונות של ציירי קריקטורות. חבר קומיקסאי מחו"ל, שהכיר דרך האינטרנט, העניק לו טיפים שונים. "קשה למצוא מורה שילמד את התחום הזה של ציור קריקטורות, ולכן אני מפתח את הרישום והצביעה במחשב בעצמי", הוא אומר. "כל הזמן אני משכלל את הטכניקה".

מהו החלום שלך לעתיד בתחום האיור והציור?
"אני רוצה ללמוד עיצוב גרפי, אולי גם קופירייטינג, ולהתפתח בתחום הפרסום.
להתחיל לעבוד עם הזמנות לפרויקטים. להפוך את התחביב למקצוע".

מה אומרים ההורים על החלום שלך?
"הם דווקא לא דחפו אותי לעיסוק באיור ובציור, אבל מהרגע שהתחלתי בזה הם מאוד תומכים ומעודדים אותי להמשיך. יש לי עוד שלושה אחים, ואף אחד מהם לא עוסק באמנות. הכל נעשה ביוזמה שלי ומרצוני החופשי. אני שואף להתפרסם בתחום, וגם הריאיון הזה הוא חלק מהדרך הארוכה שיצאתי אליה".