צילום: עינת גיל להקת הזמר של קיבוץ העוגן, שנמנתה עם הלהקות הבולטות מהתנועה הקיבוצית בשנות השמונים של המאה הקודמת, וחדלה לפעול - התאחדה בראש השנה, לפני קהל של כ-800 חברי הקיבוץ ואורחיהם.

עוד על תרבות ואמנות בקיבוצים:
בזמן ובמקום שלו: המנהל מהקיבוץ מוציא אלבום
האהבה של הקיבוצניקית לחפצים הזנוחים
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

את הלהקה, שהוקמה בשנת 1967, ליוו כמה מוזיקאים לאורך שנים, ומשנת 1977 החלה לעבוד עם המלחין והמעבד צבי שרף (בן קיבוץ דליה), שכתב את כל העיבודים וחלק נכבד מהלחנים של השירים במופע. במהלך התקופה הופקו שלושה תקליטים: "עלי שיר", "כמו עשב בניסן" ו"צבע אחר".הלהקה שקדה בחודשים האחרונים על חזרות, בניהולו המוזיקלי של שרף, והעלתה מופע נוסטלגי - "כמו עשב בניסן", הכולל שירים מקוריים ושירי חג בליווי הרכב נגנים. אחד מחברי הלהקה הוא חבר קיבוץ העוגן גדי גדיש, חולה ALS (מחלה ניוונית הפוגעת בתאי מערכת העצבים המרכזית וההיקפית, הקשורים לתנועה),
שהשתתף גם הוא בחזרות ובמופע ואף ביצע את שיר הסולו המזוהה אתו כל השנים - "בית הערבה". ההתרגשות מהביצוע לא הותירה עין יבשה באולם.

חברי הלהקה, שזכתה לתשואות רמות מהקהל, החליטו להעלות מופע נוסף שכל הכנסותיו תהיינה תרומה לעמותת "ישראלס" ויוקדשו למלחמה ב-ALS ולפיתוח תוכניות תמיכה לחולים בה.

המופע, בהשתתפות 14 זמרות וזמרים ושבעה נגנים, יתקיים באולם קיבוץ העוגן ב-17.10 בשעה 20:30 (מחיר הכרטיס לתרומה - 100 ש"ח, ניתן לקנות דרך אתר העמותה: israls.org.il).