צילום: אוריה גנור ספק אם ראשוני שני הקיבוצים השכנים - גבעת-חיים מאוחד וגבעת-חיים איחוד - היו נותנים ברכתם ל-Working Class Festival, שיזמו ומקיימים נכדיהם, זו השנה השנייה, בגבעת-חיים מאוחד (הרי רק על העניין הקריטי הזה, מיקום הפסטיבל, היתה פורצת, אפילו עדיין במאה הקודמת, מלחמת עולם בין שני הקיבוצים).

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

כך או כך, ברור כי מתישהו היה צריך להתפוצץ בווליום גבוה מאגר הכישרונות המוזיקליים שתסס בשני הקיבוצים (ובעמק חפר בכלל), ובדרך של סובלימציה, להניב אירוע תרבותי מרשים. כך נולד, לפני כשלוש שנים, בפאב הצנוע של "המאוחד", "Working Class Heroes" (על שם השיר של "הביטלס"), ביוזמתם של כמה מצעירי הקיבוץ.

הוא התחיל בבמה פתוחה של נגנים מקומיים, בכל מוצאי שבת, והמשיך וצמח כשהתקבץ קהל שאהב את מה ששמע (מוזיקת "אינדי" לכל סוגיה וזרמיה, בשלל שפות), והתאספו מוזיקאים נוספים מהסביבה, שאהבו להשמיע.

בשלב הבא כבר אירחה הבמה הפתוחה אמני אינדי שונים מרחבי הארץ, עד שהפאב הקטן, בן שישים המקומות, איים לקרוס על מאות שוחרי המוזיקה הנלהבים שהצטופפו בו. בראשית אשתקד לקחו שני חיילים משוחררים (שוב מהמאוחד... מה לעשות) את האירוע האינטימי השבועי צעד אחד, אבל גדול ונועז, קדימה, והכריזו על ייסוד פסטיבל מוזיקה שנתי. הכריזו, וסחפו את הנהלות שני הקיבוצים לגישור על מחלוקות העבר, ולשיתוף פעולה תרבותי מוזיקלי היסטורי, שמעורבים בו עשרות חברים, משני הקיבוצים, בהתלהבות ובהתנדבות מלאה.בפסטיבל 2014 הופיעו, לאורך 18 שעות רצופות, הרכבים מקומיים, ביניהם Tree, Gazer M, נטע ויינר, לירן גורן, לצד הרכבים מבחוץ, כמו "התפוחים", "בום-פם", "סיסטם-עאלי", לייזר לויד, עוזי רמירז ועוד. לתדהמתם ולאושרם של המארגנים, סחף האירוע לא פחות מאלפיים מאזינים. "זהו", סוכם והוכרז חגיגית, "מעכשיו גבעת-חיים (שניהם! שניהם!) זה המרכז, תל אביב היא פריפריה".

לפיכך, כמתחייב, יהיה הפסטיבל השנה גדול ועשיר עוד יותר בהרכבים ובזמרים, ויכלול גם שמות שאפילו אתם מכירים, כמו: "יאמן בלוז", Isaiah, לייזר לויד ורוני פיטרסון, גבע אלון, Live Beat Tapes, "סומסום", "זבולון דאב סיסטם",
נטע ויינר, היללה, אמיתי וילק, "בוקרשט", "קרן סייקס והשאר", Gazer M, ו"לירן גורן והמגלומנים" (כמה הרכבים נוספים טרם אישרו את השתתפותם).

וכמו בשנה שעברה, יתרחש האירוע במתחמי הבריכה והפאב בגבעת-חיים מאוחד, ומלבד שתי במות מוזיקה, יציע גם רחצה בבריכה, דוכנים, אוכל, קרקס, ועוד. אז זכרו להתפנות ולהתייצב ב-4-5 ביוני, ועד שחר ה-6 ביוני (כל זה בתנאי שלא יקומו ותיקי הקיבוצים מקברם, יסגרו את המיקרופונים ויעוררו מחדש את הוויכוח, מי התחיל בפילוג, ואיזה קיבוץ טוב יותר...)
עוד פרטים בעמוד הפייסבוק שלהם.