צילום: איציק איפרגן ברכות לזוכה: רונית איפרגן מקיבוץ כפר עזה, שבמועצה האזורית שער הנגב, זכתה השבוע בפרס הראשון בפסטיבל הסרטים לתרבות יהודית בפולין.

עוד בכפר עזה:
כפר עזה: קונצרט ללא גבולות - לתקווה ולשלום
קיבוצניק מכפר עזה - "מה שעברנו חיזק אותנו"

הפסטיבל שנערך השבוע הקרין במשך שלושה ימים סרטים שעוסקים במוטיב היהודי על ידי יוצרים ישראלים, פולנים, צ'כים, רוסים וצרפתים.

הסרטים שהוקרנו עסקו בנושאים מגוונים, מהסכסוך הערבי יהודי לסרטים בנושא השואה, קליטת העולים מברית המועצות, אמנים ישראלים ועוד ובהם גם הסרט "חיים על הגבול" שמצייר את החיים של משפחת איפרגן- איציק, רונית וילדיהם בקיבוץ כפר עזה, בקרבת הגבול עם עזה.בטקס הסיום של הפסטיבל, הוכתר סרטם העלילתי של רונית ושלומי אלקבץ, "גט", בפרס הסרט הארוך הטוב ביותר. לסרט שמשקף אווירה יהודית בישראל זכה סרטה של הבמאית לינה צ'אפלין על שומרים בחניונים, עולים מרוסיה.

בפרס הסרט התיעודי הטוב ביותר, זכה כאמור, סרטה של איפרגן "חיים על הגבול".

רונית איפרגן אמרה ל-mynet לאחר הזכייה: "הפתיע אותי לגלות שלמרות הצביון היהודי של הפסטיבל, רוב רובו של הקהל לא היה יהודי. האולמות היו מלאים בקהל סקרן שבא לראות אותנו וחיפש מקום להזדהות ולשאול שאלות".

עוד הוסיפה איפרגן: "ישבנו בהקרנת הסרט ונהנינו מכל צחוק ודמעה שזלגה מהקהל. הם בהחלט חיבקו ותמכו, יש עכשיו חברים חדשים לעוטף עזה גם בוורשה".