גאווה קיבוצית: דרורה דקל, אמנית חברת קיבוץ כברי, תפתח בתאריך 7.3 תערוכה בגלריה "Plan.d." בדיסלדורף.

עוד על אמנות קיבוצית:
חקלאים לפני ואחרי עדשת המצלמה
הפסלת מהקיבוץ: "לא רצו להציג אותי במוזיאונים"
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

בתערוכה, בה יוצגו מיצבי וידיאו, פיסול, ציור, רקמה, וצילום מעובד - ישתתף גם האמן אשרף פואח'רי, שהוזמן על ידי דקל להציג לצדה. לצד התערוכה של דקל ופואח'רי יציגו אמני צילום וציור נוספים: מיכה קירשנר, לאה גולדה הולטרמן, דפנה שלום, יהושע סובול, אברהם אילת, ועוד.

התערוכות יוצגו בחללים שונים בעיר דיסלדורף לרגל חמישים שנות כינון יחסים בין ישראל לגרמניה. במהלך חודש מארס יתרחשו אירועי תרבות רבים בעיר, כולם קשורים לישראליות ולישראלים. גם שגריר ישראל בגרמניה יגיע לפתיחת התערוכה. דקל הוזמנה לעיר על ידי הגלריה שתציג אותה.התערוכה המשותפת לדקל ולפואח'רי (יליד כפר מזרעה המתגורר בחיפה) תיקרא "העורב והחמור". הדימויים של דקל עוסקים בעולמה הפרטי-ביוגרפי, משולב באתוסים ובמיתוסים היסטוריים ופוליטיים. דמות העורב מלווה את עבודתה זה שנים רבות, גם במשמעות המורבידית של אכילת נבלות וגם כציפור דרור (כשמה של האמנית). בעבודות של דקל ישנה
התייחסות לשואה (כולל שימוש בדמותו של היטלר) והתכתבות עם אמה ניצולת השואה שאיבדה את כל בני משפחתה הקרובה והרחוקה.

אשרף פואחרי, לעומת זאת, מדבר על הנרטיב הפלסטיני באמצעות דמות החמור המייצגת את דמותו שלו כמי שנושא בעול, חי בטבע ללא אחיזה בקרקע, מוגדר כנטול מחשבה עצמית בעיני עצמו ובעיני אחרים. בעבודה משותפת של השניים, שתוצג גם היא בתערוכה, נראה עורב הטורף את החמור.