פרס שרת התרבות והספורט בתחומי האמנות הפלסטית לשנת 2014 יוענק לעשרה אמנים מגיל 35 ומעלה. כל זוכה יקבל 50 אלף ש"ח.

עוד פרסים לאמנים מקיבוצים:
פרס "האמן הצעיר" לאמנית שחר יהלום
פרס יוקרתי לאמן טולי באומן מקיבוץ עמיר
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

הפרס "מבטא את ההוקרה של החברה הישראלית לאמן היוצר ופרי יצירתו, הערכה לפועלו ותרומתו לחברה", והוא נועד לאמנים מצטיינים.

לפני חברי ועדת השיפוט הוצגו 215 תיקי עבודות. חבר השופטים לפרס כלל את ד"ר סמדר שפי, רותי דירקטור, פרופ' חיים מאור ומריה יריב (כמשקיפה מטעם משרד התרבות והספורט). תערוכה משותפת לכלל הזוכים תוצג בראשית 2015.

בין עשרת הזוכים (ביניהם המאיירת רותו מודן, הצלמת פסי גירש והאמן אסי משולם) נכלל גם הצייר יורי כץ מקיבוץ אדמית, המשמש גם כאוצר הגלריה בראש-הנקרה וכמורה לאמנות בבית הספר "מנור כברי" זה 15 שנה. בקרוב יחל כץ לרכז את מגמת הציור בבית הספר "בסיס" לאמנות שבהרצליה.בנימוקים למתן הפרס לכץ ציינו השופטים: "את הדמויות של יורי כץ נדמה שאפשר יהיה להכיר אם ניתקל בהן ברחוב. ללא תווים ברורים אך תמיד עם הבעה מובהקת, כץ מצייר במשיחות רחבות דיוקנאות שהם סיפורי חיים.

"כץ היגר לארץ בתחילת שנות התשעים לאחר לימודי אמנות בתיכון בקייב, אוקראינה.
הסגנון הציורי שלו מכיל זיכרונות של אקספרסיוניזם גרמני והשפעות של ציור בינלאומי מפרנסיס בייקון ועד ולרי פברה.

"בציור הישראלי אפשר לחשוב על העבודה שלו בטווח שבין משה מוקדי לאורי ריזמן. הדמויות מצוירות בתוך חללים מזוהים חלקית שממסגרים את בדידותן. כץ פועל גם כאוצר ומורה, בעיקר בצפון הארץ".

"כשהודיעו לי על הפרס חשתי כאילו קיבלתי בחזרה את כל המסים ששילמתי במשך השנים..." אומר יורי כץ, חצי-צוחק.

"ועכשיו ברצינות - התחושה היא של גיבוי והערכה מצד הממסד והגוף האמנותי המרכזי. כיף לקבל פרס כזה לאחר שנים של עשייה והשקעה. פתאום אתה רואה שהאמנות מחייכת אליך בחזרה. אני מרגיש שיש לי זכות גדולה להימנות עם האמנים הטובים שזכו בפרס".