צילום: מתוך התערוכה "הרעיון לגדל ילדים בחבורה אחת, נועד להביא לכלל מימוש את ההנחה ש'טבע האדם טוב מיסודו'. אם נגדל ילדים שאינם חשופים לאלימות ולתחרות פרועה, לדיכוי ולהשפלה - נקבל אדם קואופרטיבי, טוב לחברתו ולעמו. השאיפה לבנות עם חדש בארץ חדשה חייבת גם ליצור את האדם החדש, ועלינו נערך הניסיון האמיץ וההזוי הזה".

עוד צילומים מיוחדים מקיבוצים:
46 דקות בקיבוץ מרום גולן - פרויקט צילומי מיוחד
צילמה את כל החמולה בקיבוץ
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

כך כתב, בין השאר, יפתח אופק, בן וחבר קיבוץ מעוז חיים, בהתייחסו לתערוכת הצילום שמוצגת (בחודשים הקרובים) ב"בית קפה גלריה" המקומי. בתערוכה, שאצר ויצר אריה גנתון מתוך צילומים אין-ספור של ילדות והתבגרות שנעשו במהלך 77 שנות מעוז-חיים, מוצגות תמונות מבית היוצר של צלמי קק"ל שתיעדו את הקיבוץ בראשיתו, ושל צלמי הקיבוץ לדורותיהם.

לצד תיעוד של המחזורים הראשונים (כולל דבורה עומר, בת המחזור הראשון) ניתן להתבונן ולהתפעם מילדים ומנערים בעת עבודתם במשק החי, בלימודים ובשעות הפנאי (תוך דגש על שכשוך במים בעיצומו של קיץ לוהט בעמק), וגם מהתיעוד הרב-דורי.

מרבית התמונות בתערוכת "היינו העתיד" (כותרת שנשאלה משם הספר של יעל נאמן) הודפסו בשחור-לבן,
מיעוטן זכו למשיחות צבע הודות לתוכנת המחשב, ולאלה התווספו מודל של פינת החי הישנה והטובה (של גנתון ואסף ליפשיץ), ומיצג וידיאו.

לצד התערוכה המקיפה מוצגות שתי עבודות צילום של אורלי זיילר, רעייתו של בן הקיבוץ, שלמדה צילום בלונדון. זיילר נטלה תמונות ישנות של חברי הקיבוץ שהיו ילדים בשנות הארבעים-חמישים של המאה הקודמת, והציבה את צאצאיהם באותה תנוחה ממש, תוך הקפדה על הנוף שברקע. התוצאה מדהימה, בלשון המעטה, והדמיון מעורר השתאות.

זיילר ראויה לתערוכה מקיפה של הפרויקט הנ"ל (שנעשה לא רק במעוז-חיים), ועד שיקרה הדבר - ניתן לצפות בו באתר שלה: www.orly-zailer.com