גם כיום, כבימים עברו, עורכים קיבוצים רבים טקס קצר לפני ארוחת ערב שבת. בימים רחוקים עוד יותר נהגו החברים לשבת בחדר האוכל אחרי הארוחה, לשיר יחד עוד שירי שבת ו"לבמבם" ניגונים נושנים. בגבע, למשל, נקרא הטקס "קבלת שבת", ובמהלכו הושרו שירים שנחרטו בזיכרונו של כל מי שגדל בקיבוץ.

עוד על להקת ה"גבעטרון" ופעילותה:
הגבעטרון מילאו את המשאלה האחרונה
מאז ולתמיד - חברים מספרים על הגבעטרון
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

להקת ה"גבעטרון" נוהגת לשיר את השירים הללו בחזרותיה, כ"חימום קולי". לא מזמן החליטו חברי הלהקה והמנהל המוזיקלי שלה, אילן גלבוע, להקליט את השירים ואת הניגונים לאלבום חדש, שיצא בקרוב (בחברת התקליטים "התו השמיני"), וייקרא "שירי שבת".בין השירים באלבום: "שלום עליכם" (מלאכי השרת), "צלצלי שמע", "שירת העשבים",
וביצוע משותף עם דודו פישר לשיר "אדון עולם".

"השירים נבחרו מתוך שירי השבת המושרים בגבע ובקיבוצים אחרים", מספר חבר הגבעטרון הוותיק גדעון גוריון (גבע). "את כל העיבודים כתב אילן גלבוע, וכשהדיסק מתנגן אצלי באוטו אני פשוט נכנס לתוך קבלת השבת... לשמוע את השירים הישנים, שמבוצעים בעיבודים חדשניים - אין לזה תחליף".

מי שירצה טעימה מהשירים החדשים מוזמן להגיע בחול המועד סוכות (16.10, 21:00) להופעה חגיגית של הלהקה בגן האירועים "בת הגלבוע". במופע תארח הלהקה את זמרת האופרה הצעירה חן לקס (גבע), ותבצע את שיריה הידועים וגרסאות כיסוי לשירים ישראליים נבחרים.