שנת 1975. גידי, בן 15, נמצא עם הוריו בסן פרנסיסקו, על המים, לשם עקרו לאחר מלחמת יום כיפור. גידי, שלא יכול לשאת את הבדידות והניתוק באמריקה, משכנע את הוריו שישוב לבדו לישראל.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

הוא מגיע לקיבוץ בו מתגורר סבו, הנמצא בצפון הארץ וספג נזקים כבדים מההפגזות הסוריות במלחמה. המורל בקיבוץ ירוד והאבידות שספגו החברים, בגוף ובנפש, מורגשות היטב.

כשמגיע גידי לקיבוץ הוא נתקל בחבורת נערים בני גילו, המתכוננת לשיר שיר מיוחד במסגרת משדר טלוויזיוני שישודר בערב יום העצמאות, ומטרתו גיוס כספים למדינת ישראל של אחרי המלחמה. באמצעות השיר מקווים הנערים לגייס תרומה כספית לקיבוץ, וכדי להתקבל לתוכנית משקיעה החבורה את כל מרצה בחזרות מוזיקליות.

גידי, גיטריסט מחונן, רוצה להצטרף ולעזור לחבורה, אך חבריה דוחים אותו ומגיבים בעוינות ללבושו ולהתנהגותו, שנתפשת אצלם כמנותקת מההוויה המקומית הכואבת. גידי המיואש כמעט מוותר, אבל סבו - מוותיקי הקיבוץ, איש אדמה קשוח ומחוספס - מעודד אותו להילחם על מקומו. גידי, מצדו, מאלץ את הסבא להתמודד עם נפילתו, במלחמה, של בנו האהוב אבשלום, דודו של גידי.זוהי עלילת ההצגה החדשה "שבלול" של "תיאטרון הקיבוץ", שכתבו שי להב ודפנה אנגל וביים נעם שמואל. בהצגה, המיועדת לבני נוער, משולבים רבים משיריו הגדולים של שלום חנוך (בן משמרות): "מה אתי", "סוף עונת התפוזים", "למה לי לקחת ללב", "אבשלום", "אגדת דשא" ועוד, שאת כולם מבצעים כל השחקנים בשירה חיה.

זהו סיפור על קבלת השונה בחברה שחוותה טראומה, ועל היכולת למצוא תקווה מחודשת,
חברות ואהבה, גם במצבים הקשים ביותר.

בתפקיד גידי משחק אלדר ברנטמן, ולצדו מופיעים דיאנה גולבי ומרב פלדמן כבנות הקבוצה בקיבוץ, אורי מזעקי כ"מנהיג" הנערים שאינו מקבל את גידי וסובל מטראומה משלו, בר פלד (בן קיבוץ דפנה) כ"חנון" של הקבוצה, ויעקב (פלשקה) פישפלד בתפקיד מצוין כסבא הקיבוצניק.

ההצגה "שבלול" תעלה ביום שני הקרוב, 19.5, בשעה 20:30, בתיאטרון גבעתיים. למועדים נוספים ועוד פרטים: בדוא"ל kbu@kibutz-theater.co.il