תיאטרון "הבימה" מעלה מחזה חדש, "עת דודים", שכתב הסופר והמחזאי רועי רשקס מקיבוץ סאסא, מרצה במכללה האקדמית "אורנים", על פי ספרה של מירי ורון.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

המחזה מתרחש בלב תל אביב בשני פרקי זמן: באמצע שנות השלושים, ובהפוגה הראשונה במלחמת השחרור ומעט אחריה. במרכז הסיפור "המאמע" (ליה קניג), אם המשפחה הדומיננטית, שעלתה ארצה עם שלושת ילדיה מהעיר מינסק.

המאמע מנהלת ביד רמה את חייהם של ילדיה ושל בני זוגם, ולפעמים אף מעירה לריבונו של עולם. היא עושה כל זאת בהומור, בעוקצנות, ובעיקר בנאמנות אין קץ לצאצאיה במאבקיהם מול שאר העולם.הדרמות המשפחתיות מתרחשות בצל האירועים ההיסטוריים, מימי העלייה החמישית ועד למלחמת השחרור.
השמחה וההתרגשות על הקמת המדינה מעורבות בכאב הנורא של המחיר, שאנו משלמים עד עצם היום הזה.

הבמאי הוא איציק ויינגרטן, ולצד ליה קניג שורה ארוכה של שחקנים מובילים: רוברטו פולק, אלון נוימן, טלי אורן, תומר שרון, אמנון וולף, דניאל סבג (בן עברון) ואחרים.

רועי רשקס (52) הוא בוגר החוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב. מעל חמישים מחזות שכתב עלו על במה מקצועית, ביניהם "חלום ערבי" שזכה במקום ראשון בפסטיבל עכו, "בואי כלה" שהוצג בפסטיבל ברלין ו"בוא" שהוצג בפסטיבל תיאטרונטו. רשקס הוא חתן "פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים" לשנת 2001, זוכה "פרס ברנשטיין למחזה מקורי" (1999), וזוכה "פרס קיפוד הזהב" לשנת 2012, למחזאי השנה, על כתיבת ההצגה "יאללה בית"ר".