שיתוף פעולה עם האקדמיה לאמנות "בצלאל", אשר יזם שגריר שוודיה בישראל, קרל מגנוס נסר, הניב מעל ארבעים יצירות חדשות בהן מופיע חסיד אומות העולם, ראול ולנברג. מהן נבחרו 27 הטובות ביותר, שתוצגנה בתערוכת פורטרטים מרתקת ומלאת השראה בבית השגריר שבהרצליה-פיתוח.

עוד תערוכות מקיבוצים:
תערוכה חדשה: הנוף הביטחוני של עוטף עזה
זיכרונות חשופים מגן הילדים הקיבוצי
עוד סיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

ראשיתו של התהליך בסדנה שהתקיימה בחודש נובמבר האחרון, בהנחיית הצייר יוסף קריספל, מרצה במחלקה לאמנות באקדמיה. בסדנה השתתפו סטודנטים מכל המחלקות בבצלאל, ובמהלכה נחשפו לפועלו של ולנברג, לסיפור חייו המסעיר ולמעשיו ההרואיים בהצלת עשרות אלפים מיהודי הונגריה.הסטודנטים התבקשו ליצור פורטרט של ולנברג, שיבטא את אישיותו כפי שהיא משתקפת בעיניהם,
לאור המידע שספגו. בסיומו של התהליך הוגשו כארבעים פורטרטים שונים, ייחודיים ומעניינים, שכל אחד מהם מאיר את ולנברג באור שונה ומביא אמירה ופרשנות אישית. כאמור, יוצגו 27 מהם בתערוכה בבית השגריר.

בין העבודות שיוצגו נכללות גם אלה של שחר שעיה מקיבוץ שדה-בוקר, ויסמין ממן מקיבוץ מגן. "תהליך היצירה היה מדהים ומעניין", אומרת שחר שעיה (24). "התאפשר לי לחקור על ולנברג באינטרנט ולגלות דברים חדשים, שלא הייתי מודעת להם. הוא פשוט גיבור. ביצירה שלי ניסיתי להעביר את חיבורו להצלת יהודים ואת הפטריוטיות שלו כלפי שוודיה. מבחינתי, הפנים הצבועות מזכירות לי צבעי מלחמה על פניהם של חיילים".

התערוכה תהיה פתוחה בתאריכים 20, 25-23 בפברואר, בשעות 14:00-10:00. הביקור בבית השגריר יתאפשר בתיאום מראש בכתובת הדוא"ל anette.shary@gov.se. הכניסה - חינם.