"בחזרה על מחזה החזיונות" הן מילות הפתיחה של שיר שכתב המשורר אנדד אלדן, חבר קיבוץ בארי, וזהו גם שם התערוכה של ניר עברון ועומר קריגר, אותה אצרה חברת בארי זיוה ילין, בגלריה לאמנות בבארי. האמנים מבקשים, בעזרת פרויקט צילומי, לחדש את מסורת הייצוג של הקיבוץ באמנות, לקרוא לבחינה מחודשת של החיים בשיתוף, ולהעלות על נס את החיפוש המתמיד של צורות חיים חדשות וצודקות, כמודל לפעולה אמנותית עכשווית.

עוד תערוכות מקיבוצים:
זיכרונות חשופים מגן הילדים הקיבוצי
תערוכה חדשה: מפגש בין ירק ופרי - לגוף הנשי
עוד סיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

אלדן, "משורר הקיבוץ", שכתב מילים לטקסים ולחגים קיבוציים, הוא גם משורר שפרסם ספרים רבים. בסרט מתועדת קבוצת חברי קיבוץ שקוראים את השיר, בשילוב עם צילומי חוץ המציגים מרחבי התאספות ציבורית ובמות של ביטוי קולקטיבי, וממקמים את הקיבוץ כמעשה חברתי רדיקלי בסביבה הגיאוגרפית, הפוליטית והאקולוגית שבה הוא נמצא על הגבול, בסמוך למטרופולין הנצור של עזה. בעזרת טכניקות עריכה דיגיטלית וצילומי אוויר מנסה העבודה ליצור דימוי חדש של הקיבוץ כפעולה פוליטית-אמנותית.

נעילת התערוכה: 1.3.לא רחוק משם, ב"דנה גלריה לאמנות" שבקיבוץ יד-מרדכי, מוצגת תערוכת היחיד הראשונה של תמר הירשפלד: "דרום אדום" (אוצרת - רווית הררי). מדובר במיצב שייבנה במיוחד עבור הגלריה, ישתלט על כל חללה וייצר הכלאה, הן בתכניו והן בשם שנבחר לו - דרום אדום - בין הנוף הגיאוגרפי לבין הנוף הפוליטי והביטחוני של האזור, בעיקר בשנים האחרונות.

הירשפלד טורפת אלמנטים מהמציאות היומיומית המוכרת, מוהלת אותם בייצוגים סמליים של המקום, שהפכו לכמעט־קלישאות, ומחברת אותם מחדש באופן היוצר מיצב סוריאליסטי שמאיר ייצוגים שכיחים וסמלים נפוצים באור חדש. בתערוכה "דרום אדום" היא עושה שימוש בסמל מקומי שגור ומוכר - פרח הכלנית, שהוכרז לא מזמן כפרח הלאומי של ישראל - ליצירת ייצוג סובייקטיבי ואישי של תולדות המקום, ולחקירת מקומה של הכלנית כמיתוס בתרבות המקומית.נושא שכפול הדימוי עובר כחוט השני בכל התערוכה: תצלום הקיר, שהוגדל לממדי ענק, נסרק מתוך ספרו של פטר מירום "ארץ הנגב" (1963), הכולל צילומי נוף פסטורליים לצד ציטוטים מן התנ"ך המתייחסים למדבר.
תצלומים אחרים שנסרקו מן הספר משמשים כבסיס לעבודת וידיאו שבה נראים נופי המדבר עולים באש, מתכלים ונעלמים, עד שהנייר המתפורר חושף אחריו צילום נוסף, שאף הוא יישרף כעבור רגע.

מראה שכבות נופי המדבר העולים באש מייצר דרמה רגעית הנדמית לקטסטרופה ביטחונית או לאסון טבע, דרמה הנחשפת במערומיה עם הגילוי שמדובר בשריפת נייר.

התערוכה תינעל בתחילת מאי.

שתי התערוכות נפתחו במסגרת פרויקט "במדבר דברים" - מקבץ תערוכות אמנות בנושא המדבר, שיוצגו בו-זמנית בחללי תצוגה שונים בדרום הארץ מפברואר עד אפריל 2014, בהשתתפות אמנים ואוצרים מובילים.