כבוד גדול לאמנית ורדה יתום מקיבוץ סאסא. יתום - פסלת קרמית שנבחרה בשנת 1999 על ידי אוצרים בינלאומיים לאחת מעשרת האמנים הקרמיים הטובים בעולם, ובמסגרת זו הציגה מעבודותיה במוזיאון הבינלאומי לקרמיקה אמנותית בעיר פאנזה שבאיטליה - הוזמנה להשתתף כאחת מתוך 29 אמנים בתערוכה יוקרתית בעיר איג'ון שבדרום קוריאה.

עוד תערוכות מקיבוצים:
תערוכה: העירונית מתמודדת עם הפילוג בקיבוצים
מגן: סערה בקיבוץ סביב תערוכה על גוש קטיף
עוד סיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

ורדה יתום תציג מיצב גדול בשם "החוט המקשר", המייצג את היחסים המורכבים שבין היחיד לקהילה. נושא התערוכה, שתיפתח בתאריך 27.10, הוא "אני, אתה, אנחנו והקהילה". זו תהיה הפעם הראשונה שאמן ישראלי יציג במסגרת כזו, שמעניקה סכום כסף גדול לזוכה בפרס הראשון.

"הזוכה בפרס הראשון בתחרות, אמן מדרום אפריקה, יכול היה להציע כמה מועמדים להציג בתחרות, והוא בחר גם בי", מספרת יתום. "זה היה כבר לפני שנה, ואז הכנתי הצעה למיצב פיסולי של 16 בובות מחומר,
שכולן פגומות בצורה זו או אחרת. לאחת חסרה יד, לשנייה יש פרוטזה, וכיו"ב.

"כל אחת מהן מושכת אחריה רצועה שנראית כמו תפילין. בנוסף יש פקעת של חוטים שקושרת בין הדמויות ועושה מהן מקשה אחת. ברור שיש בזה גם אמירה שלי על החברה שבתוכה אני חיה, החברה הקיבוצית. כנראה הם אהבו את ההצעה, ולאחר השלמת העבודה לקחו אותה לדרום קוריאה. את העבודה עצמה לא ניתן לחשוף עדיין, רק משהו ברוח דומה. זה כבוד גדול להיות שם, ונותן המון אנרגיה להמשך. אם גם אזכה בפרס הראשון - זה יהיה ממש מושלם".