לפני שלוש שנים, ביום הראשון ללימודי קולנוע בבית הספר '"מנשר לאמנות", נפגשו נדב הלפרט מהחותרים וינון שומרוני, בן ברקאי שגדל במי-עמי. השניים, בני אותה כיתה בבית הספר התיכון "חוף הכרמל" במעגן-מיכאל, חידשו את החברות ביניהם, עבדו יחד לאורך התואר וימשיכו לשתף פעולה, הם אומרים, גם בעתיד.

עוד על סרטים וקיבוצניקים:
סרט חדש חושף סוד קיבוצי: בגידה ושקרים
סרט חדש מלווה קיבוצניקים שחזרו בתשובה
עוד סיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

בערב סרטי הגמר השנתי, שיתקיים מחר (שני, 28.1) בסינמטק תל אביב, יציגו הופרט ושומרוני את סרטיהם, אותם גם הפיקו האחד לשני.

הסרט "דוראק" של נדב הופרט מנסה ליצור עולם אורבני בו המציאות קשה וחסרת משמעות. הוא עושה זאת באמצעות דמותו החצי אוטוביוגרפית של גיבור הסרט דרור, העובד כמאבטח בלילות בדרום תל אביב.

"הסרט הוא על גבר צעיר שהחליט לחיות בגלות, מבחירה, בתוך המדינה שלו", אומר הופרט, שחזר לאחרונה מ"גלות" בת חמש שנים בתל אביב לקיבוצו, החותרים. "הוא מתנתק מהעולם ומתוך הניתוק יוצא למסע של ערב ברחוב, בחיפוש אחר קשר אנושי.
זה סרט על זרות, מנקודת מבטו של הישראלי הציוני. כשעשיתי את הסרט גרתי בתל אביב ועבדתי כמאבטח בתחנה המרכזית. כקיבוצניק, להגיע למקום כזה, זו היתה תחושת זרות חזקה מאוד".

ינון שומרוני בחר לסרטו את השם "יפה! (מכוער קודם)". הסרט עוקב אחרי שני פועלים, יהודי וערבי, העובדים יחד בלול, ואחרי מערכת היחסים הקרובה שהם מנהלים. "זה סרט פוליטי וגם מאוד פיוטי", אומר שומרוני. "הוא מדבר על שאלות של זהות ושוויון ועושה זאת כמעט ללא דיאלוגים, כך שהגבולות בין הדמויות מיטשטשים".