ג'יסלה גלרו (28, כרמיה) כבר רגילה שפונים אליה בתור "ג'סי מסי". כשנכנסים לעולם הצגות הילדים נדרשים לעשות פשרות מסוימות בנוגע לשם שנתנו ההורים - ראו את יובל המבולבל או את הדוד חיים... ג'יסלה, להלן ג'סי - אולי בדרך להיות כוכבת ילדים - מסתובבת בכל הארץ עם הצגת הילדים שיצרה ושבה היא מככבת.

עוד תיאטרון קיבוצי:
קיבוץ מגל: ממחיזים סיפורים מהחיים
הצגה חדשה: על פוליו, ועל החינוך הקיבוצי
עוד סיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

ג'סי מספרת כי נדבקה בחיידק הבמה כבר בגיל צעיר מאוד. "עוד כילדה הרגשתי צורך להופיע ולהיות במרכז העניינים", היא נזכרת. "תמיד אהבתי להשתתף באירועי התרבות של הקיבוץ ולהופיע על הבמות".

בגיל ארבע עלתה מארגנטינה, יחד עם הוריה ואחיה הגדול, לקיבוץ מפלסים. המשפחה עברה בכמה קיבוצים, עד שלבסוף התיישבה בקיבוץ גברעם. לאחר שטיילה בחו"ל עברה ג'סי הסמכה לגננות ולמדה הדרכת תנועה לגיל הרך במכון "וינגייט". כשהגיעה הצעת עבודה מקיבוץ כרמיה השכן, קיבלה אותה בשמחה וגם עברה לגור שם. את אהבתה לספורט ולתנועה, יחד עם הידע שרכשה בלימודים, שילבה בעבודה בחינוך, כשהחלה להעביר שיעורי "זומבה" וקייטנות לילדים בקיבוץ. "יום אחד, בזמן שהעברתי בכרמיה קייטנה לילדים, ביקשו שאערוך מסיבה לילדה בגן שלא חגגה יום הולדת כי הגננת נעדרה. יום ההולדת שעשיתי לה יצא על הכיפאק, ובאותו רגע נפל לי האסימון", נזכרת ג'סי בחיוך. "הבנתי שזהו זה. זה מה שאני צריכה לעשות".

השמועות המפרגנות על יום ההולדת שארגנה ג'סי עברו בין ההורים מפה לאוזן, והבקשות להפעלות לימי הולדת החלו לזרום. "ככה העסק התחיל ומשם זה רץ", היא מספרת. "נסעתי בכל הארץ עם מכונית ה'קנגו' שלי, שעליה הדבקתי פרסומות לעסק, ובתא המטען היתה לי מערכת הגברה". כבר בהפעלה הראשונה הציגה את עצמה לילדים בתור "ג'סי מסי", ולא פחות חשוב - היא ידעה להציג להורים חשבוניות ומסמכי ביטוח.

הופעה בעופרת יצוקה
המגורים בקיבוץ כרמיה, הקרוב לגבול עם רצועת עזה, עלולים להיות לא-פשוטים, במיוחד כאשר שוררת מתיחות ביטחונית. "אני גרה בשיא הבלגן", אומרת ג'סי. "לא משנה אם זה החמאס שיורה או התותחנים והמסוקים שלנו שמפציצים - את הכל מרגישים פה. כשהבית רועד הכלבה שלי נכנסת מתחת למיטה בממ"ד ולא פעם יש חרדות איומות, אבל מצד שני אני חייבת להמשיך ולהופיע".

ג'סי מספרת שהאנרגיות שהיא מקבלת במהלך ההופעות מסייעות לה לשמור על קור הרוח. "לפני כמה שנים, כשעשיתי הפעלה בקיבוץ בארי", היא נזכרת, "לפתע התחלנו לשמוע 'בומים' בחוץ. למרות שהייתי ממוקדת בהופעה, שמתי לב שההורים מתחילים להיכנס ללחץ ומקבלים הרבה הודעות טקסט. לא עבר הרבה זמן עד ששמענו אזעקת 'צבע אדום' והיינו צריכים להכניס את הילדים מהר לממ"ד.

"בזמן שחיכינו בממ"ד שרתי עם הילדים כמה שירים, וכשהיה ניתן לצאת החוצה - יצאנו אחד אחרי השני ב'רכבת' לגינה וחזרנו ישר להפעלה. כשיצאתי מבארי ראיתי דרך החלון של המכונית פטריות עשן עולות מכיוון עזה. רק אז הבנתי על מה היה כל הבלגן. זה היה היום הראשון של 'עופרת יצוקה'. אם אני מתחילה הופעה, וחלילה קורה משהו - אז לא עוצרים. ממשיכים בתוך הממ"ד, המיגונית או המבנה הקרוב. עכשיו, במהלך מבצע 'עמוד ענן', הופעתי בתל אביב והיתה אזעקה - פשוט נכנסנו למרתף ושם המשכנו".לאחר שלוש שנים בהן חרשה את הארץ הרגישה ג'סי שהיא צריכה לגוון. "התחלתי קצת להשתעמם וחשבתי מה הלאה", היא מספרת. "יום אחד ישבתי עם אחי והוא צייר דמות עם ידיים ורגליים בצורת כדורגל. מיד כשראיתי את הציור היה לי ברור שאשתמש בזה לצורך מופע, אבל באותו רגע עוד לא ידעתי איך בדיוק".

לא עבר זמן רב עד שהעניינים החלו להתגלגל. "אני הרי ארגנטינאית", היא אומרת. "יום אחד הייתי בפאב בתל אביב עם חברים שלי ופגשתי שם בחור תל-אביבי, ארגנטינאי מגניב, אלן סוסלוביץ. מיד כשראיתי אותו ידעתי שהוא יתאים למופע שלי. הוא שטותניק, חולה על כדורגל ובנוסף לכל גם עושה הפעלות לילדים. אמרתי לו שיש לי הצגה בשבילו ושנהיה בקשר. כעבור כמה חודשים נפגשנו שוב והתחלנו לעשות חזרות ביחד, עד שיצא לנו משהו מוגמר".

הצגת בכורה בקיבוץ
באוגוסט השנה, לאחר שנתיים שבהן התחממה ההצגה ליד הקווים, החליטה ג'סי שהיא סוף-סוף מוכנה לעלות על הדשא. ההצגה "ג'סי מסי בעקבות החלום" עלתה על הבמה, ואת הבכורה עשתה במגרש הביתי שלה, בכרמיה.

על מה ההצגה?
ג'יסלה גלרו: "ההצגה 'ג'סי מסי בעקבות החלום' עוסקת בילדה שחולה על כדורגל. היא רוצה לשחק, אבל החברים שלה לא מאפשרים לה. לכן היא נפגשת עם החבר הכי טוב שלה, הכדור, ואתו היא מקימה קבוצת כדורגל. בסיפור עצמו עולים מסרים על חברות, כוח רצון ואמונה עצמית".

כבר מגיל מוקדם מאוד מבינים מ