בשנים האחרונות התפתחה בישראל תופעה מבורכת שחלחלה גם אל הקיבוצים - יותר ויותר אנשים פרטיים פותחים יקבי בוטיק ומייצרים יין איכותי. קרוב ל-300 יקבי בוטיק קיימים היום בישראל. רבים נמצאים בקיבוצים, בבעלות פרטית או בבעלות הקיבוץ. בקיבוץ זיקים שבנגב המערבי זיהו את התופעה והחליטו להרים את הכפפה ולאפשר לקיבוצים בישראל להתאסף לערב חד-פעמי ומיוחד שבו יציגו את יינותיהם במסגרת "פסטיבל יין הקיבוצים 2012, קיבוץ זיקים" (יום חמישי, 1.11).

עוד על היין הקיבוצי:
היין של ג'וני שטרן הופך את הגליל לטוסקנה
ישמח לבב קיבוצניקים ואחרים
עוד סיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

כעשרים יקבים "בני קיבוצים" ישתתפו בפסטיבל. האורחים ירכשו כרטיס כניסה (30 ש"ח), ויקבלו כוס יין מזכוכית שאתה "ינדדו" בין דוכני היקבים ויטעמו ככל העולה על רוחם. מחוץ למתחם ניתן יהיה לרכוש את בקבוקי היין שמצאו חן בעיני האורח.

בקיבוץ זיקים החליטו "לשדרג" את הפסטיבל ולהפוך אותו לחגיגה אמיתית, הכוללת דוכני מזון כגון סושי,
גבינות של מחלבת בארי, שמן זית, מאפים, גלידות ועוד.

"מעטים מאוד יודעים שיקבי הבוטיק בקיבוצים מייצרים יין משובח מאוד שזוכה לשבחים רבים מצד מבקרי יין בינלאומיים", סיפר מעיין דרורי (זיקים), יוזם הפסטיבל. "ישנם אנשים פרטיים בקיבוצים שמייצרים 2,000-1,000 בקבוקים בשנה, ומוכרים אותם בעיקר בקרב חברים או מפה לאוזן.

"אמנם זה לא הרבה מבחינה כלכלית, אבל לאיכות של היין אין מחיר. אנחנו בקיבוץ זיקים זיהינו את התופעה והחלטנו לאפשר ליקבים להגיע אלינו ולהציג את מיטב היינות שלהם לפני הציבור הרחב. אנחנו רוצים שידעו שקיבוץ הוא לא רק רפת וגידולי שדה, אלא שגם נוצרה תרבות חדשה, ענף חדש - ענף ייצור היין. האירוע פתוח לקהל הרחב, ובכוונתנו להפוך אותו למסורת שנתית".