אתר הבלוגים החדש, "אנשי הכפר", מסתמן כעוד מאחז בחזית התרבותית-אמנותית שהולך ומרחיב נטע שפירא מעין-השופט. אלא ששפירא, רכז תרבות פעלתן בקיבוצו, המרשה לעצמו ליטול רק אתנחתאות קצרות בין פסטיבלים לאירועים תרבותיים שהוא יוזם, מבקש להבהיר: "נכון שאני רכז תרבות כבר חמש שנים, אבל לפני הכל אני אמן בעצמי - צייר, פסל, צלם".

עוד אמנות ואמנים מקיבוצים:
הצייר שאול קנז: "אני סתם זקן שוויתרו עליו"
פרס "האמן הצעיר" לאמנית שחר יהלום
עוד סיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

בארבע המילים המרצדות בראש האתר, "לתרבות-לאמנות-לקולות רבים", שבעיצובן הגרפי מתכתבות עם "לסוציאליזם, לשוויון, לאחוות עמים" של "על המשמר", זצוק"ל ("כי כמוהו, גם האתר לא יהיה מסחרי"), מבקשים להגדיר שפירא ושותפו לאתר, מירון גופר מגבעת-עוז, למה הם מצפים ולאן הם חותרים.

"כל הסצנה האמנותית בתל אביב", כך שפירא, "זו קליקה אחת גדולה. כולם שותפים לפתיחות, עם כוס יין ביד, כולם שומרים, ושומרים להם, ומתחנפים אלה לאלה. אני לא שם, אני חי בפריפריה, בעין-השופט, אז האתר הזה נועד להיות עוקף גלריה, שיתמקד בתחומי המילה, האמנות הפלסטית והמוזיקה".

ובפני מי הוא פתוח להתבטא בו?
נטע שפירא: "בפני מי שאנחנו נזמין - נשאף לכעשרים-שלושים משתתפים קבועים, יוצרים, אמנים ואנשי תרבות, שמתאימים לתפישה ולטעם התרבותיים-חברתיים שלנו. נתמקד באמנות עצמאית - זו הגדרה חצי מדויקת - רחוקה ממרכזי הכוח והמיינסטרים, פריפריאלית, אם מהבחינה הגיאוגרפית כפשוטה, ואם מבחינת אופייה.
מאוד מעניין אותנו קומיקס, למשל".

משמע, אתר אליטיסטי-אקסקלוסיבי.
"אקסקלוסיבי, בהקשר של גלריה - שהאוצר-העורך הוא זה שמחליט ובוחר. זו לא המצאה חדשה, זה קונספט שכבר קיים: בלוגים אקסקלוסיביים, לתחומים מוגדרים, שהעורך בוחר מי מוזמן להתבטא בהם".

שנתיים ארך תהליך הקמתו ועיצובו של "אנשי הכפר", מספר נטע, ועדיין הוא סובל מכמה בעיות טכניות, וטרם גויסו כל הבלוגרים והיוצרים הראויים, ולכן מתמהמהת השקתו הרשמית של האתר.

אז לא לסיים בקריאה נרגשת: כל היוצרים והאמנים, אלינו?
"אני אשמח לקרוא לאנשים להיכנס ולעשות לנו לייק".