גם זו סיבה למסיבה. או פסטיבל. פסטיבלון: "שאנחנו נהנה, והאורחים ייהנו. זה הכי חשוב!" לא רווח כספי, אפוא, לא תאוות פרסום, לא ניפוח חזה: "אנחנו כאן". רק בקשת הנאה, הנאה נטו, לעצמם ולזולתם, מניעה את החבר'ה מקיבוץ בארי, זו השנה הרביעית, להפיק ולהריץ את "לילה של הופעות" (אמפי בארי, 17 בספטמבר. הכניסה חופשית).

עוד על פסטיבלים וקיבוצניקים:
פסטיבל יערות מנשה חוזר בפעם הרביעית
הקיבוצניק שמפיק את פסטיבל הג'אז באילת
עוד סיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

היוזמה, מספר דותן נווה, מדריך הנעורים בקיבוץ, והאחראי על הצד הפרסומי ב"פסטיבלון", יצאה מכמה צעירים, "שפשוט החליטו, לפני ארבע שנים, לארגן מרתון לילי של כל מיני להקות, מכל מיני סגנונות, בשביל עצמם ובשביל כל מי שרוצה, מהסביבה וגם מרחוק.

"אנחנו קיבוץ שאוהב מוזיקה", מרחיב נווה, "כבר שנים ש'פאבארי' מביא לכאן הופעות של הלהקות והאמנים המובילים בארץ, בכל מיני קונספטים: הופעות קטנות, למאה איש - בבית העם, יותר גדולות, נניח 700 איש - על הדשא הקטן, והופעות גדולות ממש, באמפי שמחוץ לקיבוץ, שיכול להכיל עד 3,000 איש. זה מה שיוזמי הפסטיבל רצו: למלא את האמפי בקהל של אוהבי מוזיקה, וסביב זה לעשות חגיגה".

נו, והצליח להם?
דותן נווה: "בשנה הראשונה הגיעו כאלף איש, בשנה השנייה 1,200, אחר-כך 1,400..."

אז השנה אתם מצפים ל-1,600.
"אנחנו שואפים ליותר. מקווים לאלפיים לפחות, אחרת יהיה פחות שמח, ולא נצליח לכסות את ההוצאות".

איך באמת מממנים אירוע כזה?
"אין כאן ציפייה לרווח כספי, רק לכיסוי ההוצאות, וזה אמור לבוא ממכירת משקאות ואוכל".

או. מה בתפריט?
"הרבה: פופקורן, פוקאצ'ות, נקניקיות, ואפילו צ'ולנט, שהפך אצלנו למאכל מסורתי באירועים ובמסיבות. בתפריט השנה יהיה גם קרפ צרפתי, לאור ההצלחה הגדולה שלו בשנה שעברה. לעומת זאת הסושי, שנכשל במכירות בשנה שעברה, לא יהיה הפעם. עכשיו תוסיף שמלבד המוזיקה, האוכל והמשקאות, יש גם כל מיני דוכני מכירות, זולה מיוחדת למי שיבוא עם שק"ש וירצה לישון עד הבוקר, ואפקטים. למשל, מפקד אש".

מה, עם כתובות אש, וכאלה?
"כתובות אש, שבשבות אש, כמו בשנת הבר-מצווה".

חתיכת הפקה...
"והכל בהתנדבות, חוץ מהאמנים המופיעים כמובן", מצטרף לשיחה ארי גלברד, סטודנט לחינוך, מהיוזמים והמארגנים. "שבוע שלם לפני האירוע, עשרות חבר'ה, מגיל הנעורים עד בני 30, מגיעים אחרי העבודה, בחום, בשמש, ועובדים בכיף: מקימים את הדוכנים, הבר, הבמה, מקשטים, מכינים את הכתובות-אש. בערב הפסטיבל עצמו עובדים איזה 80-60 חבר'ה, בכל מה שצריך: מניקוי שירותים, הכוונת תנועה, הכנת פוקאצ'ות, ועד המכירות בדוכני האוכל והשתייה.
וכל זה רק מאהבה למוזיקה".

ומי ואיך קובעים את רשימת המופעים?
ארי גלברד: "עקרונית, אנחנו אוהבים לעודד ולתת צ'אנס ללהקות לא מוכרות, עם העדפה לאזור שלנו, ואילו יכולנו, היינו מביאים רק כאלה - אלטרנטיבי, אתני, אינדי. שנה שלמה אנחנו מתכננים את מי להביא, מרחרחים בסביבה, אבל ברור שכדי למשוך קהל, חייבים לפחות להקה אחת מוכרת, כמופע מרכזי. הפעם זו תהיה 'מרסדס בנד', להקת Fאנק, שיוצאת לסיבוב הופעות עם האלבום החדש 'זהות'.

"המופע הפותח יהיה של 'ג'מבו-וניל', הרכב חדש, מאוד צעיר ואנרגטי, מהמועצה האזורית אשכול, שינגן מוזיקת טרייבל. ויהיו גם צחי הלוי, הפיינליסט מ-THE VOICE, עם המופע החדש שלו, 'כיוונים', ו'בלקן במחסן אורקסטרה' - מוזיקה בלקנית מקפיצה, עם נגיעות ים תיכוניות, במגוון רחב של כלים, ומופע אל תוך הלילה, של '2013' - להקת טראנס, שמלווה את הפסטיבל שלנו מתחילת דרכו. לסיום, תהיה מסיבת טראנס עם DJ MOOK, עד אור הבוקר".

הגבעטרון? האירוסים?
"אולי בפעם אחרת".