טיפת מזל היתה חסרה לעדי ארגלזי, "כוכבת נולדת" מקיבוץ מצובה, כדי להעפיל לעשירייה המנצחת של תוכנית הריאליטי. ארגלזי (22), שהקפיצה את הקהל וחבר השופטים ב"יעלה ויבוא", שריגשה עד דמעות עם "אני סולחת" של ג'וזי כץ והרטיטה את הלבבות בשיר "אלינור" של זוהר ארגוב - אמנם הפגינה נוכחות מרשימה וקול עוצמתי גם ב"טיפת מזל" (עם ברכת הדרך מאת המבצעת המקורית זהבה בן והמנטורית קורין אלאל) - אבל זה לא עזר לה בשלב השיפוט והמסרונים, והיא נאלצה לעזוב את המסך רגע לפני ימי התהילה של עשרת הפיינליסטים.

עוד על ריאליטי וקיבוצניקים:
בקיבוץ כמו בהישרדות - המשק אומר את דברו
כתבת נולדה בקיבוץ - זכתה בריאליטי של הילדים
עוד סיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

עדי - סולנית הרכבי רוק מגיל 14, וחברה-לשעבר בשתי להקות צבאיות - טוענת שהיא את שלה עשתה. "לא התיימרתי לנצח ב'כוכב נולד' ולא חלמתי להגיע לשלישיית הגמר. אני קוראת למה שעברתי 'חשיפה נולדה'. ההשתתפות בתוכנית גילתה אותי לקהל ותעזור לי בהמשך הדרך, שתהיה רצופה שירים, הופעות והקלטות. זה מה שאני יודעת לעשות וזה יהיה העיסוק היחיד שלי בחיים. מי שאהב אותי ב'כוכב' יאהב אותי גם בהמשך הדרך". והדהוד קולם של ארבעת השופטים כמו נשמע ברקע: "זמרת אדירה".

כמו אימא לזמרים הצעירים
הרומן של עדי ארגלזי עם כוכב-נולד החל בגיל 16 בערך. היא לא מעוניינת להרחיב לגבי הסיפור קצר המועד שהסתיים בשלב האודישנים, אבל על פי דעתה הבלתי-משוחדת היא היתה מוכנה לאתגר וביצעה למופת שני שירים מנוגדים סגנונית, של ריטה ושל "היהודים".

אלא שהמפגש עם מרגול לא ממש עלה יפה. "היא אמרה לי שאני מוחצנת מדי, ואני השבתי שהיא עצמה מוחצנת. התחלתי להתווכח איתה בלי לקחת בחשבון שהיא זו הקובעת גורלות. אמרתי בלבי שאצא מהמבחנים לפני שיגידו לי ללכת, וכך היה. הפעם הגעתי בשלה יותר, בגיל 22, שנחשב לבוגר בקרב המתחרים, עם יותר מודעות למה שעשיתי ומה אפשר או אי-אפשר לומר".

את קצת שונה מהקריטריונים המקובלים של כוכב-נולד.
עדי ארגלזי: "אני ממש לא כוכב נולד 'קלאסי'. הופעתי כבר בגיל צעיר, גם בקיבוץ וגם בהרכבים שונים, כמו 'אצבע דיגיטלית' מנהריה. שרתי בלהקות צבאיות, הופעתי כבר לפני נשיא המדינה פרס, וקליפים שלי נצפים ב'יוטיוב'. אבל עכשיו זה היה 'פריים טיים' של 30% חשיפה, עם המון פרסום נלווה, ולא הייתי מקבלת חשיפה כזו בשום מסגרת אחרת.

"חוץ מזה הייתי כמו 'אימא' ל'ילדים' ששרים בכוכב-נולד. תמכתי, עודדתי, יעצתי להם לקחת הכל בפרופורציה הנכונה. לא הייתי 'קולית' כמוהם והקפדתי להגיע לחזרות מוכנה ובזמן. בשעה שמרבית המשתתפים ציפו שיעשו עבורם הכל - בחירת השירים, עיבודים, הופעה ועוד - אני ידעתי בדיוק מה אני רוצה לעשות ואיך".השיטה החדשה של התוכנית הועילה לעדי ארגלזי והבטיחה לה את ההתקדמות היפה עד לנבחרת של 12 הכוכבים. בניגוד לשנים עברו, החל שלב ההצבעה מהבית מאוחר מהרגיל, ועד אז היו אלה השופטים שהעניקו למתחרים את זכות העלייה לשלב הבא. מתמודד שלא קיבל את ברכת הדרך מכל השופטים עבר לוועדה שהרכבה כלל זמרים ומפיקים נחשבים.

עדי עמדה פעמיים לפני הוועדה, ושרדה באמצעותה הדחות מוקדמות. גם העובדה שהיא באה מקיבוץ צפוני קטן היתה יכולה לעמוד לה לרועץ אם מתחילה היה נקבע הדירוג על ידי הצבעות הקהל. "לי לא היתה משפחה גדולה מאחוריי, לא היה גיוס של כל העולם ואשתו, ואולי גם זה עמד לרעתי בשלב המסרונים. הקהל מושפע לא-מעט מהשופטים.

"כשאמרו לי 'את לא סגורה על עצמך', 'את לא יודעת מי את באמת' זה יכול היה להשפיע על הקהל בבית. אז נכון, שרתי גם בלדות וגם רוק, גם פופ וגם ארצישראל יפה. האם שאלו את ג'ניס ג'ופלין מדוע היא שרה גם ברכות וגם בזעקות? היא גם זו וגם זו, ובגלל זה הערצתי אותה ובכיתי בגללה במשך שבוע. עם אלף אלפי הבדלות, גם אני יודעת מי אני. אני עדי ארגלזי, וגם אם אמרו לי שאני מאנפפת מדי זה לא שינה אותי. בעיניי זה היה יפה".

רותי נבון הקטנה
עדי ארגלזי, בת לנילי ואיציק ואחות למאמנת כושר ולחן, המשחק כיום בנוער של מכבי תל אביב, החלה את דרכה בביצועים בשפה האנגלית במסגרת להקה צפונית. גם בטקסים של הקיבוץ לא נפקד מקומה, ולא אחת פתחה את משחקי הכדורסל של "עירוני נהריה" בשירת התקווה. היא השתתפה גם בהפקה אופראית, בה נדרשה לשיר באיטלקית ובגרמנית. רק בתקופת הצבא (להקת פיקוד צפון ו"חמניות" של חיל המודיעין) נחשפה לשירים ישראליים ישנים וחדשים.

קצת רכילות מהשטח... מי אהב אותך בצוות השופטים ומי פחות?
"זה השתנה ככל שהתוכנית התקדמה. בתחילה משה פרץ הכי אהב ומירי מסיקה הרבה פחות. היא דיברה כל הזמן על האנפוף שלי, וגם על הצרידות. אחר כך היא אהבה. גם גידי גוב לא ממש עיכל אותי ור