כבר מראשית הצפייה במופע "סיפורי קודמכל" של צעירי להקת המחול הקיבוצית ("קיבוצית 2"), היה אפשר להבין שהוא מיועד להופעות נודדות: תשעה רקדנים (תכולה של רכב טרנזיט ממוצע), מעט תלבושות ואביזרים, חילופי תאורה קלים-יחסית להפעלה, מופע של כחמישים דקות (כאורך שיעור ממוצע) - והרי לכם אריזת-מתנה קומפקטית שאפשר לנייד בקלות בין בתי ספר ומתנ"סים.

עוד מחול מקיבוצים:
הקיבוצניקיות הוותיקות יוצאות במחול
פרס "היצירה בתחום הציונות" לכוראוגרפית נעה ורטהיים
עוד סיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

וזוהי, אכן, מתנה: המופע מורכב מסדרה זורמת של מפגשים אנושיים מגוונים ודינאמיים, המבוצעים בחינניות ובכישרון, עם רעננות-נעורים שופעת אנרגיה ועם מידה לא מבוטלת של הומור. את הכוריאוגרפיה, עיצוב הבמה והתאורה עשה רמי באר, המנהל האמנותי של להקת המחול הקיבוצית.

ממופע הבכורה שהתקיים במרכז המחול "סוזן דלל" בתל אביב, על במה קונבנציונלית - נעדרה העוצמה המלאה של הגרסה האותנטית, האמורה להיות מעין "תיאטרון זירה" עם קטעי הפעלה לקהל, שלוקח חלק פעיל במתרחש. הודגם רק קטע אחד כזה: הרקדנים ירדו אל האולם, שלפו ממנו צופים באופן אקראי, העלו אותם אל הבמה והראו,
במחול של "תנועות ראי" אתם ומולם, כיצד - למרות המבוכה - הופכים "סתם-אנשים" לשחקנים-רקדנים, בכוחה המהפנט של הבמה.

ניתן לשער שבקטעים האלה טמונה איכותו האמיתית של המופע המקורי, ושהם הופכים אותו לחוויה שונה לחלוטין מזו שחווינו אנחנו, כצופים פסיביים.

המופע אושר על ידי ועדת הרפרטואר של משרד התרבות והספורט במסגרת "סל תרבות" לגילאי ד' עד י"ב, אך הוא מיועד לכל המשפחה, ולדעתי יוכלו גם מבוגרים ליהנות ממנו מאוד. עם זאת, ראוי שגם במופעים הבימתיים שאינם מוגדרים כתיאטרון-זירה, יינתן דגש רב יותר למפגש האותנטי (הקסום, כאמור) בין הרקדנים לקהל.

ההופעות הקרובות תתקיימנה בסוזן דלל היום ומחר (שלישי ורביעי, 24-25.7), בשעה 21:00, במסגרת פסטיבל "מחולוהט".