ערב מחווה למשורר-זמר המנוח מקיבוץ משמרות, מאיר אריאל, יתקיים היום (ראשון, 8.7) במועדון "סאבליים" בתל אביב.

עוד על מאיר אריאל:
אני גילה מהשיר "אגדת דשא"
שיר חדש של מאיר אריאל - ברכה למהפכה
עוד סיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

זוהי השנה השנייה לקיום האירוע, שיוזם ומפיק כינר נתן (31) מקיבוץ דגניה א', והמורכב כולו מביצועים של חברים ושל אמנים מוכרים יותר או פחות, לשיריו של אריאל.

"הערב נעשה מתוך אהבה לשיריו של מאיר וכדי לספק אלטרנטיבה פשוטה, נעימה וזולה לכל אוהביו", אומר כינר. "בעקבות האירוע שהתקיים בשנה שעברה, פנו אלי גם אנשים שאינני מכיר, הודו לי על ערב המחווה וביקשו שאעדכן אותם על עוד ערבים כאלה. מתברר שלשירים של מאיר יש מעריצים רבים, ואני שמח שיש היענות".

יופיעו גם מוזיקאים מקצועיים, או שזה מעין ערב "חובבים"?
כינר נתן: "גם וגם. חלק מהאופי של הערב הוא השילוב בין מוזיקאים 'מקצוענים', כמו אלי רוזן ואיתי זנגי, שעוסקים במוזיקה ביום-יום, לבין מוזיקאים חובבים שמקבלים הזדמנות לעמוד על במה ולבצע שיר שהם אוהבים".

אילו שירים יהיו?
"יהיו השירים ה'רגילים' בערבי מחווה למאיר, כגון 'ילדתי שלי', או 'לילה שקט עבר על כוחותינו בסואץ', שאני אבצע, וכמה שירים מ'רישומי פחם' - 'דמוקראסי' למשל, שלא נהוג לשמוע, ואף שירים שמאיר כתב לאחרים,
כמו 'ערב כחול עמוק' ו'מכופף הבננות'".

אחת מאלה ששמעו על האירוע שהתקיים בשנה שעברה היא הזמרת תמנע גונן (מקיבוץ גרופית). תמנע יצרה קשר עם כינר, ותגיע מהדרום הרחוק כדי להופיע. "אני אבצע את השיר 'שרהל'ה היתה אוהבת את זה', שהוא בעצם מעין הספד שכתב מאיר לאישה מקיבוץ משמרות שנפטרה מסרטן", אומרת תמנע. "אני מאוד מתחברת לסיפור שמאחורי השיר ולטקסט האנושי והמרגש".

הערב יתקיים, כאמור, היום, במועדון הסאבליים בתל אביב. הדלתות ייפתחו מעצמן בשעה 19:30. מחיר הכרטיס: 30 ש"ח.