ספר הילדים "האריה שאהב תות" (שכתבה תרצה אתר ז"ל ואייר דני קרמן) נחשב לאחד מרבי המכר המצליחים יותר בספרות הילדים בישראל בכלל, ובהוצאת "הקיבוץ המאוחד" בפרט. בעוד כשבעה חודשים יזכה הסיפור המשעשע, שמוסר השכל בצדו, לעיצוב פיסולי גדול ממדים על ידי הפסל אסף ליפשיץ מקיבוץ מעוז חיים.

עוד פיסול מקיבוצים:
מפסל אינטואטיבית ואירוטית את הקיבוץ
הפסל של יחיאל שמי ז"ל שוחזר למרות התנגדותו
עוד סיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

הפסל, שיוצב במקום מרכזי בעיר חולון, המכונה גם "עיר הילדים", יאכלס אריה שואג בגובה שני מטרים וחצי, שבתוך לועו הפעור תהיה מראה, בה יוכלו הילדים (שיטפסו בסולם קטן) לצפות בפניהם.על התות האדום, שיתנוסס לגובה של שני מטרים, ישב ילד מברונזה שיאחז בידו גבעול של תות וחבילה של הפרי המתוק. עוד דמות של ילד תעמוד על קצות אצבעותיה מתוך כוונה להגיע לפרי הנכסף, ודמות נוספת, של ילדה, תיראה רצה לעבר התות. בסמוך למיצב המרשים הזה יוצבו דפי טקסט מפוסלים וצלחת אורז עם שיפודי קבב,
ממנה אכל האריה לאחר שנואש מהתות.

אסף ליפשיץ: "הפסל נמצא עדיין בשלב העבודה, לפני יציקת הברונזה, אבל אפשר לדעת כיצד ייראה בעזרת המודל שבסטודיו. עיריית חולון שהזמינה את הפסל ראויה לכל שבח, וגם לי ניתנת כאן ההזדמנות ליצור פסלים בקנה מידה גדול שיוצבו במרחב הציבורי. לפני העבודה קיבלתי אישור מבניה של תרצה אתר לעבודה על הפרויקט, ואני מקווה שהם יאהבו גם את התוצאה הסופית".