גלריית "הקיבוץ" בתל אביב הצטרפה לגל המחאה השוטף את העיר, כשביטלה מיצג אמנותי שאמור היה להתקיים מחר (חמישי, 28.6) ברחובות תל אביב במסגרת אירועי "לילה לבן" בהפקת עיריית תל אביב.

עוד על הקיבוצניקים במחאה החברתית:
מחאת האוהלים מתרחבת לקיבוצים
יונתן פלד ממשיך את מחאת הקיץ בכנסת
עוד סיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

בגילוי דעת שפרסם בפייסבוק צוות הגלריה (המנהלת/אוצרת יעל קיני מקיבוץ נחשון, והמנהלת התפעולית אשכר אורן, בת קיבוץ חפציבה), נכתב בין השאר: "חברים יקרים, גלריית הקיבוץ מביעה הזדהות עם המחאה החברתית, מתנגדת לסתימת הפיות ולהתנהגות האלימה.

"כחלק מהמחאה אנו מבטלים את השתתפותנו בלילה הלבן. צוות התערוכה 'קו לגוסטב' לא יצא למסע הקרנות וחלוקת משקאות ברחובות". מלבד הגלריה הקיבוצית הודיעו עוד גלריות תל אביביות על ביטול השתתפותן באירועים.

האם אין חשש שעיריית תל אביב תפסיק את התמיכה (הנחה בארנונה) בגלריה לאור הביקורת כלפיה?
יעל קיני: "כמובן שקיים חשש כזה, היות שאנחנו מוחים כנגד תפקודו של גוף שתומך בנו,
אבל לא היינו יכולים לעלוז ולתת קרדיטים לעיר פתוחה ופלורליסטית כאשר היא מפגינה אלימות כלפי מפגינים ומונעת מהם להביע עמדות חברתיות.

"טרם קבלת ההחלטה על החרמת אירועי הלילה הלבן נועצתי במנכ"ל התנועה הקיבוצית מרקי לוי ובדובר אביב לשם, והם נתנו לנו רוח גבית. גם האמנית הגר מיטלפונקט והצוות שלה היו שותפים להחלטה לבטל את המיצג שאמור היה לעבור בעיר ולערוך הקרנות על קירות תוך חלוקת משקאות, כמחווה למטאטא רחובות בשם גוסטב. בהחלט ייתכן שנקיים את האירוע מחוץ לקונטקסט של הלילה הלבן".