במסגרת פסטיבל "דוקאביב" בתל אביב יוקרן מחר (שישי, 11.5, 13:30, במוזיאון תל אביב) החלק הראשון מסרטו הדוקומנטרי של הבמאי אורי ברבש "באר חלב באמצע עיר".

עוד משוררים מקיבוצים:
סיפורו של משורר מהקיבוץ
מעגן מיכאל: החיו את שירי המשורר המקומי
עוד סיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

שם הסרט לקוח מתוך השיר "שירה" ("העכברים ולאה גולדברג", הוצאת הליקון, 1992) של המשורר חזי לסקלי, העוסק בתפקידיה ובאי-תפקידיה השונים של השירה בעולם: "שִׁירָה יְכוֹלָה לִבְנוֹת/ בֵּית-מְגוּרִים/ בֵּית-חוֹלִים/ בֵּית-סֵפֶר/ בֵּית-סֹהַר/ בֵּית-כְּנֶסֶת/ אַךְ הִיא מַעֲדִיפָה/ לְגַלּוֹת/ בְּאֵר חָלָב בְּאֶמְצַע עִיר".

הסרט עוקב אחרי 14 משוררים צעירים (כולם בני פחות מארבעים), ובנוי משני חלקים: "רשות היחיד" (שיוקרן בפסטיבל) ו"רשות הרבים". החלק הראשון מנסה לחשוף את המקום האינטימי, האישי והנפשי של כל אחד מהם ולעצב את הווייתם באופן שמעורר הזדהות רגשית, אנושית ופואטית גם יחד, ואילו בחלק השני בוחן הסרט את התחברותם של המשוררים לעולם של מחאה ונוגע בסוגיות פוליטיות, חברתיות, לאומיות ומגדריות.

המשוררים המשתתפים מגיעים מכל רחבי הארץ ומאמינים ששירה יכולה לשנות את העולם ולהיות מעקה להישען עליו. אחד מהם הוא אליעז כהן מקיבוץ כפר עציון. "אורי ברבש הבמאי התגלה כפריק אמיתי של שירה", מספר אליעז.

"הוא בא לבקר אצלי בקיבוץ, היה בביתי ונפגש עם משפחתי, הלכנו יחד לקטוף תאנים, והוא הצטרף אליי גם למפגש עם פלסטינים בכפר השכן זכריה. שוחחנו על מקומו של המשורר בקיבוץ ובחברה בה אני חי בכלל,
שיש בה גם יסודות שמרניים יותר. אראה את הסרט בפעם הראשונה בפסטיבל, ואני כבר סקרן מאוד".

הסרט ישודר, בשני חלקים בני 90 דקות כל אחד, גם בערוץ הראשון: החלק הראשון ביום חמישי (31.5) בשעה 21:30, והחלק השני שבוע לאחר מכן - חמישי (7.6), באותה שעה.