לפני כחודש, אחרי שנה של טיפולים כימותרפיים ומאבק מול מחלת הסרטן, נפטר בגיל 69 רפי פרץ מקיבוץ דליה.

עוד צלמים מקיבוצים:
הצלם שכמעט ואינו רואה
צילומי הפליטים של כפיר סיוון זכו ב"עדות מקומית"
עוד סיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

בחודשים שלפני פטירתו צילם עשרות תמונות המראות את השתקפות המים בקרקעית בריכות השיקוע של מפעל "זהר דליה". תמונות נבחרות מאוסף זה יוצגו בסוף השבוע הקרוב בגלריה בדליה, במסגרת תערוכה לזכרו בשם "כימותרפיה בחצר" (אוצרות: מרים ביטמן ומיכל פסואה).

במשך כל שנותיו עבד פרץ בגד"ש (גידולי שדה) בדליה. לצד עבודתו עסק באופן אינטנסיבי בצילום ותיעד בעיקר את הקיבוץ ואת הנופים והחקלאות באזור. צילומיו המרהיבים תלויים בביתו ובמועדון הקיבוץ.אורי סביר (מקיבוץ מת-השופט), אחד מחבריו הרבים של פרץ, מספר עליו: "רפי היה איש שדה בכל רמ"ח איבריו. אני עבדתי בגד"ש רמת-השופט, והיה בינינו שיתוף פעולה הדוק. הוא היה מעורב מאוד בכל הנושאים החקלאיים באזור, מכיר ומקושר עם כולם. במשרדו בדליה היה שולחן מיוחד, עשוי מסלע, שתמיד היו סביבו אנשים ודיונים בנושאי חקלאות,
הקיבוץ, וברומו של עולם.

"עד הרגע האחרון, ממיטת חוליו, היה רפי נותן הוראות למטוסי הריסוס בשדות. בכמה מקומות באזור הוא יזם נקודות תצפית מיוחדות, כמו למשל 'גבעת רפי' הצופה על כביש שש, שם הציב סככה ופינת חמד לישיבה. רפי היה תמיד בשטח, מחובר עמוק לאדמה. הוא היה איש עם הרבה אומץ ותעוזה, האומר את כל אשר על לבו".

התערוכה תיפתח ביום חמישי (22.3) בין השעות 18:00-20:00, ותוצג בסוף השבוע הקרוב והבא. שעות הגלריה: יום שישי (23.3) 17:00-19:00; שבת (24.3) 10:00-13:00.