"כל אחד חשוב, כל אחד אהוב/ לכל אחד מקום מתחת לשמים/ כל אחד חשוב, כל אחד אהוב/ כל אחד ראשון בתור שלו..." כך שרים "הדרובינס" (הם הגרובינס, המדרובינס, מבית הספר ע"ש לורד דרובין...) - חבורת דמויות משעשעות, באתר www.droobins.co.il, וגם ברדיו.

עוד משחקים מיוחדים של קיבוצניקים:
משחק ספורטיבי חדש: קרב אינפרה אדום
ציונות בפייסבוק: הרצל קופץ שלבים
עוד סיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

אבל לפני שהיה האתר, היה משחק הקלפים "הדרובינס-צ'ויסי", שיצרו עירית אדר (מקיבוץ בית השיטה), מעצבת, מאיירת ובעלת סטודיו למיתוג עסקים, יחד עם שותפה והוגה הקונספט, ד"ר אלעד אורג, מרצה לגישור ולמשפטים.

המשחק מאתגר ו"טריקי": במבט ראשון נראות הדמויות שעל הקלפים מגוחכות, שטותניקיות, בסגנון המאוס שהכרנו (דרך ילדינו) עד לזרא, נושאות שמות משונים ("מאי שלהבת הנעלבת", "רחל קוהלת סגנית המנהלת"), וההיררכיה החברתית בחבורה לוקה בפגמים המוכרים (יש מקובלים ויש בלתי-מקובלים).

"זה רק ממבט ראשון וזה ממש לא ככה", מרגיעה אדר. ואכן, ככל שמעמיקה ההיכרות עם הדרובינס, מודגשים דווקא מסרים חינוכיים, חברתיים ורגשיים, כמו הדדיות, סובלנות, כוחן של אהבה וידידות וקבלת האחר. והנה, דווקא הלא-מקובלים (מודרים, אם להיות עדכניים) מתגלים במהלך המשחק כבעלי כוח, בעוד המקובלים נחשפים במוגבלות כוחם.מטרת המשחק היא לרכוש חברים רבים ככל האפשר, אבל רק באמצעים כשרים, ואגב כך להעביר את המסר, שבסופו של דבר כולם תלויים בכולם, ולכל אחד ידיד נפש או אהבה סודית. וכיוון ששומה על ילדי העידן הזה לספוג עצות מועילות לחיים, יש במשחק גם כאלה: קבלת החלטות במצבים של חוסר ודאות, "ניצחון פירוס", ניהול סיכונים והימורים, ניהול לטווח קצר לעומת ניהול לטווח ארוך, ועוד.

ומשחק קלפים יסיט את הילדים מהאינטרנט ומהפייסבוק?
עירית אדר: "גם כאן המשחק מתחכם: דרך האתר, שעשוי בצורת ספר מחזור ומספק תכנים והפעלות - למשל דפי צביעה של הדמויות - הילדים נהנים ברשת. אבל שלא כמקובל, האתר לא פונה לילד הבודד שיושב מול המסך,
אלא שולח את הקבוצה כולה לשחק וליהנות יחד, בחברותה, ועל הדרך גם לספוג ערכים חינוכיים וחברתיים".

הילדים שלך משחקים בדרובינס?
"איזו שאלה! הילדים שלי היו שפני הניסיון, ורק בזכות ההתלהבות שלהם ושל חבריהם קיבלנו מוטיבציה להמשיך הלאה בפיתוח המשחק, כשנוכחנו שהוא פונה בצורה מדויקת אל לבם של הילדים. בנותיי שמשחקות הן בנות שש ועשר, והמשחק מתאים לילדי בית הספר היסודי. כשהוזמנתי לבוא ולהדגים את המשחק בבית הספר 'רימון' במסילות, שבו לומדות בנותיי, היו מולי שישים ילדים בני 11-10, וההתלהבות היתה גדולה.

"אני חייבת לציין שגם המבוגרים שהתנסו במשחק התלהבו מאוד, למרות שבדרך כלל הילדים מנצחים, כי הם מיומנים יותר. זה כמו ספר ילדים: איך יודעים שהוא טוב? כשגם המבוגרים נהנים ממנו".

הדרובינס הגיעו לקיבוץ - חפשו אותם בגיליון פורים של "ידיעות הקיבוץ"