הזדמנות אחרונה לצפות בתערוכת ציורים מעניינת - "קשת בענן" של אורה כ"ץ מקיבוץ בית קמה, המוצגת במועדון-גלריה בקיבוץ חצרים (אוצרת: חוי פינגולד). בתערוכה ציורים שנעשו החל משנות השמונים וכמעט עד היום. בשנים האחרונות המעיטה אורה ליצור, כי היתה עסוקה באצירת תערוכות של אמנים אחרים.

עוד אמנות מהקיבוץ:
אפלפלד וקופפרמן: דיאלוג אמנותי בקיבוץ
הקיבוץ והעיר מתחברים בתערוכה
עוד אמנות קיבוצית בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

אורה כ"ץ לקתה בשיתוק ילדים בגיל תשעה חודשים, ורק מאוחר יחסית זכתה מחלתה לטיפול. מגיל צעיר עסקה באמנות, שבמובן מסוים שימשה גם תרפיה, ופיתחה סגנון אישי ייחודי. לצייר החלה לאחר מות בתה מעיינה, בגיל 17 וחצי, מסרטן. "רציתי לעשות משהו בשביל הנשמה", היא משחזרת, "ואז התחלתי לצייר ונחשפתי לעולם חדש. ככל שהעמקתי את הידע שלי בתחום, רציתי לדעת יותר. הסקרנות לא עוזבת אותי עד היום. אני כל הזמן לומדת".

היצירה "קשת בענן", שעל שמה קרויה התערוכה, היא חלק מסדרת ציורים בגיר צבעוני בשם זה, "שמספרים את סיפור חיי ואת הכמיהה והגעגוע למה שהיה", כותבת כ"ץ, "על דמויות שהשפיעו רבות על חיי בחו"ל, בארץ ובקיבוץ, ועל מה שאין היום. אנשים קרובים, רחוקים, מוכרים וממשיים. בהתבוננות חוזרת ממשיכים ומתגלים פרטים שקשה לזהות במבט ראשון. מבטם מעמיק וחודר, כאילו רצו לדבר בעיניהם".

קבוצה שנייה של ציורים שייכת לסדרה "למה כובע?" - תצוגה מרנינה של נשים החובשות כובעים "של פעם". כמעט כל אחת מהן היא "דודה": דודה דינה, דודה הינה, דודה סלה. ציורים אלה נעשו באקריליק,
וצבעם המבריק מזכיר ציורי אופנה מהעבר.

נעילת התערוכה: 12.12.

בגלריה "הקיטור" בקיבוץ מגן תוצג החל מהשבוע (10.12) "כחומר ביד היוצר" - תערוכת פיסול בחמר של שי אבירם, חבר קיבוץ סעד (אוצרת: מריאנה שלייפר).

מגוון העבודות מקיף נושאים רבים, החל מפיסול אבסטרקטי-דמיוני ועד דמויות מציאותיות לגמרי. רוב העבודות נותרו בצבע החמר הטבעי, וחלקן צבועות בצבעי אקריליק. הדמויות של שי אקספרסיביות, ולכל אחת מהן יש חן וייחודיות משלה.

נעילת התערוכה: 1.1.2012.