מאיר אריאל השאיר אחריו טקסטים רבים שלא הספיק לסיים או להלחין. אחד מהם, שהפך בעקבות המחאה החברתית לרלוונטי במיוחד, נקרא "ברכת הדרך למהפכן הצעיר" ומתחיל כך: "לאט לאט אתה שומע/ קול עולה מתוכך./ קול צלול בהיר בוקע/ מהפכה". אל הטקסט הזה הגיעה הזמרת סמדר רונן (30), בת קיבוץ מצר שחיה היום ברמת השרון. רונן הלחינה את השיר לאחרונה, והיא מופיעה אתו ברחבי הארץ.

עוד אמנות מחאתית של קיבוצניקים:
שיר למחאה מהקיבוצניקים הצעירים
בן קיבוץ נגד ראש הממשלה
עוד סיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

איך הגעת לטקסט הזה?
סמדר רונן: "לפני שנתיים הופעתי בפסטיבל הפסנתר עם הרכב ווקאלי בשם 'מלח מים', עם עיבודים מיוחדים לשירים של מאיר אריאל. תרצה אלמנתו היתה במופע והציעה לנעם גלפרין, מעבד ההרכב, לבוא לראות אם יש שירים שהוא מעוניין להלחין. עברו שנתיים, נעם עזב בינתיים ללונדון וההצעה נשארה מפתה אך רחוקה ונשכחת... לפני כמה חודשים הגיע נעם לביקור מולדת ולחצתי עליו לקבוע לנו פגישה עם תרצה. הגענו בשישי בצהריים לפרדס חנה וישבנו שם כמה שעות עם שני קלסרים מלאים אוצרות. בחרתי כמה שירים וביניהם גם השיר הזה, כשעוד לא היה סימן שהוא הולך להיות כל כך אקטואלי. זמן קצר אחר כך התחילה המחאה".

היה קשה להלחין את השיר?
"היה לי ברור שאני חייבת להלחין אותו, וזה ממש זרם. ישבתי עם חברותיי, מורן מייזלס וטל אבן צור, שעיבדו וביצעו ביחד אתי את השיר, ועבדנו על השיר לכבוד הופעה שהעלינו באותו סוף שבוע.
ביצענו אותו בסוף ההופעה, וכשיצאנו, זה היה ישר לתוך ההמון שהפגין באותה שעה בתל אביב. זה היה מרגש במיוחד".

איפה אפשר לשמוע את השיר?
"את השיר הזה, ועוד שירים מאלבום הבכורה שאני מסיימת להקליט ביחד עם ההרכב שעובד אתי כארבע שנים - איתמר חזי שמעוני, מורן מייזלס, נועם שחם ויפתח בועז - ובהפקה מוזיקלית של יונתן לויטל - אפשר לראות ביוטיוב ולהצטרף לדף בפייסבוק דרכו ניתן להתעדכן בהופעות. האלבום יצא בעוד כמה חודשים. חוץ מזה הלחנתי עוד ארבעה טקסטים של מאיר, ואני מתכוונת להמשיך ולהוציא אותם החוצה כשיהיו מוכנים".