שיתוף פעולה ראשון מסוגו ללהקת המחול הקיבוצית ולמכללה האקדמית גליל מערבי: לראשונה בישראל, ישתלבו מרצים מלהקת המחול הקיבוצית, ובראשם הכוריאוגרף והמנהל האמנותי רמי באר (געתון), במגמת תיאטרון-מחול של החוג לתיאטרון שמשיקה השנה המכללה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות הקיבוץ" בפייסבוק

בשנים האחרונות תפס המחול הישראלי תאוצה, על כל סוגיו. יחד אתו מיצבה עצמה להקת המחול הקיבוצית כאחת מהלהקות המובילות בישראל. קיבוץ געתון, מקום משכנם של כפר המחול ולהקת המחול הקיבוצית, הפך לאבן שואבת לרקדנים מישראל ומהעולם כולו. בכפר המחול מעבירים קורסי מחול עם מיטב המורים מהארץ ומהעולם.

בבתי ספר רבים מסביב לגלובוס כבר היטיבו להפנים כי ריקוד הוא מקצוע, וכי בהתאם לכך יש למסדו כחלק מתואר אקדמי לכל דבר. "להקת המחול הקיבוצית מפעילה כבר שנים כפר מחול מקצועי וייחודי בקיבוץ געתון.
היתה זו שאלה של זמן עד שהקורסים המקצועיים ימוסדו וישתלבו בלימודים אקדמיים", אומרת מנכ"לית הלהקה, אמירה תאומי. "תוכנית זו מהווה נדבך נוסף בתרומתנו לפיתוח הגליל ולמשיכת סטודנטים ורקדנים לפעילותנו הייחודית".

רמי באר מוסיף: "תוכנית הלימודים מכוונת לעשייה מתוך תשוקה, ליצירה מתוך דמיון, לתובנה מתוך שכלול".

קורסי המחול ישתלבו בחוג ללימודי תיאטרון, בתוכנית ייחודית וייעודית למסלול שיאפשר לשלב בין השניים. מגמת תיאטרון-המחול מציעה שילוב של לימודים אקדמיים עם טיפוח מיומנויות אמנותיות ויצירתיות, שמאפשר חוויית לימודים עשירה, התומכת בהתפתחות ידע רב-תחומי.