ב-26 במאי יתקיים באולם "הקימרון", הסמוך לבית שאן, מופע מחווה ללהקת "התרנגולים", במלאות חמישים שנה להיווסדה. את המופע יזמה ומפיקה שלומית חפץ מקיבוץ שער הגולן, מנהלת "מכלול מעיינות" - מרכז מקצועי ללימודי מוזיקה, מחול, תיאטרון ומקצועות במה, במועצה האזורית עמק-המעיינות. במופע ישתתפו תלמידי מכלול-מעיינות, וכן מקהלות והרכבים מוזיקליים מקומיים. בין אורחי המופע - חבר הלהקה המקורית ליאור ייני, לשעבר מקיבוץ אפיקים, הבמאית נעמי פולני, בנם המשותף יותם, וצמד אקורדיוניסטים: תובל פטר מהלהקה המקורית, ויובל חבצלת מקיבוץ בית-אלפא.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות הקיבוץ" בפייסבוק

"בשנת 1961, או אולי 1960, הגיעה אלינו לקיבוץ נעמי פולני ועמה חבורת זמרים לתקופת חזרות", נזכר עמנואל עמיבר מדגניה ב'. "עם החבורה נמנו: יהורם גאון, חנן גולדבלט, גברי בנאי, ישראל פוליאקוב ז"ל, עמירם ספקטור, האקורדיוניסט תובל פטר - כולם בוגרי להקת הנח"ל; שייקה לוי מלהקת פיקוד מרכז; ויוסי צמח וצביקה גרטל, בוגרי להקת גייסות השריון".

החבורה התמקמה בצריף ששימש מועדון לשכבת התיכוניסטים בקיבוץ, ובמשך מספר שבועות עסקה בחזרות על שירים ופזמונים בניצוחה של נעמצ'ה (כינויה של נעמי פולני) הנמרצת. את ארוחותיהם אכלו בחדר האוכל של דגניה ב'. בזמן החזרות לא היה עדיין שם ללהקה - את השם "התרנגולים" אימצו מאוחר יותר, כשהחלו להופיע בהצגות ההרצה.

"תקופת שהותם בדגניה", נזכר עמנואל עמיבר, "היתה חוויה לילדי הקבוצה ובייחוד לנערות המעריצות והמאוהבות, ואקורד הסיום היה הופעה בחדר האוכל בליל שבת לפני חברי וילדי דגניה ב', שהיו הראשונים לראות את הלהקה בהופעה לפני קהל. באותה הופעה בלתי נשכחת העלו התרנגולים מספר שירים ופזמונים שמאוחר יותר הוסרו מהתוכנית".

הצריף בו השתכנה הלהקה נהרס בינתיים, ובמקומו הוקם גן שעשועים צנוע לאורחי האירוח הכפרי של הקיבוץ. "אני שומרת על קשר עם חברי הלהקה, שמתבטא בחיבה ובחיוך", אומרת נעמי פולני,
"וכשחנן גולדבלט יוצא לחופשה, אז אנחנו כולנו מתקבצים".

הערב בא לציין יובל להקמתה של להקת התרנגולים הבלתי נשכחת, אומרת שלומית חפץ. "המטרה היא להנחיל לדורות הצעירים את המורשת התרבותית שעיצבה נעמי פולני עם הלהקה. לרעיון חברו משרד החינוך ורשת ג', המקיימים ביחד את פרויקט 'בתי ספר שרים', ובמכלול מעיינות למדו הילדים את שירי התרנגולים, נפגשו עם נעמי פולני ועבדו איתה בסגנון המיוחד לה".

בשורת איחוד המפעלים האזוריים של עמק הירדן ועמק-המעיינות תרמה אף היא תרומה חשובה לקידום האירוע, והגופים הללו נרתמו לתמוך בפעילות התרבותית המחברת את שני האזורים. אוהבי הזמר העברי במיטבו - מוזמנים להגיע. המופע יוקלט וישודר ברשת ג'.