קיבוץ עין-גדי יארח, זו השנה השנייה ברציפות, את הכנס ליוצרים ושוחרי קולנוע דוקומנטרי בישראל, שמאורגן על ידי הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה ופורום היוצרים הדוקומנטריים. האירוע "דוקו 420-", שיתקיים בתאריכים 5-3 במרץ בחסות המועצה האזורית תמר, יימשך שלושה ימים, במהלכם יתקיימו סדנאות מעשיות ומפגש מרתק עם שני במאים-צלמים בעלי שם עולמי: רוס מקאלווי מארצות הברית, במאי הסרט "המצעד של שרמן", ותומס בלמס מצרפת, במאי הסרט "בייביז", שהוכתר כסרט התיעודי המצליח ביותר בשנה האחרונה.

בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

במהלך הכנס יתקיימו הרצאות ופאנלים בנושאים הנוגעים לעשייה הדוקומנטרית, ביניהם פאנל בהנחיית אילנה דיין על אספקטים משפטיים בקולנוע הדוקומנטרי, הרצאה בנושא ההתפתחות של שיווק סרטים באינטרנט, הרצאה על עבודת הבמאי-צלם, ופאנל של עורכי סרטים שיעסוק במערכת היחסים בין במאי לעורך. בנוסף, יתקיים פאנל רב-משתתפים של נציגי התחום הדוקומנטרי בגופי השידור בארץ, שיעניק הזדמנות נדירה להבין אילו סרטים מחפשים הגופים האלה.

"אנחנו גאים מאוד לארח את משתתפי הכנס כאן אצלנו", אומר יו"ר המועצה האזורית תמר, דב ליטבינוף. "כחבר עין-גדי, אני יותר משמח שהפסטיבל נערך בבית שלי, ומקווה שיהפוך למסורת רבת שנים בקיבוץ".

תושבי עין-גדי והסביבה מוזמנים במהלך הכנס לשתי הקרנות סרטים בחינם.