ערב מחווה למשורר-זמר המנוח מקיבוץ משמרות, מאיר אריאל, יתקיים ביום ראשון הקרוב (20.1) במועדון "סאבליים" בתל אביב. את הערב יוזם ומפיק כינר נתן (30) מקיבוץ דגניה א', והוא מורכב כולו מביצועים של חברים ואמנים בתחילת דרכם לשיריו של מאיר אריאל.

בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

אז מה, קמת בוקר אחד והחלטת שבא לך להרים ערב כזה?
כינר נתן: "אני מעריץ גדול של מאיר אריאל מגיל 17. הוא ליווה אותי ברגעים הקשים בצבא, ברגעים יפים בחו"ל ובכלל, המילים של מאיר מצאו מקום של קבע בלבי. הערב שנערך לזכרו כל שנה הוא יפה וחשוב, אבל אני חושב שכטרובדור אמיתי, מאיר היה מאושר לדעת שחבר'ה צעירים ומוכשרים שרים את שיריו, בסגנון המדורה הישן והטוב. חשוב לי לומר שמדובר בערב אלטרנטיבי וצנוע. כל המשתתפים מופיעים בחינם ומחיר הכניסה סמלי בהחלט: 15 ש"ח".

איך התגלגל הערב מרעיון גולמי ועד ביצוע?
"התחלתי להעלות את הרעיון בשיחות סלון ובפייסבוק, וקיבלתי תגובות חיוביות מכל הכיוונים, כולל מהרבה אנשים שאני לא ממש מכיר. חבר הביא חבר שהביא חבר, ומצאתי את עצמי עם רשימה לא מבוטלת של אנשים שרוצים להופיע. מועדון סאבליים הסכים לארח אותנו, ופתאום אוטוטו אנחנו על הבמה".

מי יופיע בערב?
"מהאמנים ה'ידועים' יותר אני יכול למנות את הזמרים אלי רוזן ואורי שחר, ואת הלהקה the trees and the bees. בגזרת החברים 'חובבי מאיר' יופיעו גדעון אונה מעין-כרמל, עדי סלע מגבע, ורד רגב העירונית ועוד רבים וטובים. מעבר לזה ישולבו גם קטעי קריאה לשירים של מאיר וקטעי וידיאו של המנוח".

אילו שירים אנחנו צפויים לשמוע?
"כל מי שמופיע בחר את השיר שהוא הולך לבצע, והבחירות רבות ומגוונות. החל מ'הולך בטל' דרך 'שדות גולדברג' הידוע יותר כ'ילדתי שלי', ועד 'זרעי קיץ' ו'מים מתוקים', המאוחרים יחסית. כל המבצעים הגיעו לביצועים מקצועיים ומפתיעים, שגם מאירים את השיר באור חדש וגם עושים כבוד למקור".

משפחת אריאל יודעת על הערב?
"שירז אריאל, בתם הבכורה של מאיר ותרצה, פנתה אלי בפייסבוק ובירכה על היוזמה. הזמנתי אותה לבוא, כמובן, ואני מקווה שהיא אכן תגיע".