תזמורת נתניה-הקאמרית הקיבוצית ממשיכה את העונה עם קונצרט ייחודי תחת שרביטו של המנצח הבינלאומי, שלו עד-אל. שלו, יליד ישראל ואחד ממוזיקאי הקונטינואו המבוקשים באירופה, הוא המוזיקאי הלא-גרמני הראשון שזכה בפרס היוקרתי "פאש". בנוסף, הוא משמש כמנהל המוזיקלי והמנצח של "אקדמיה דניאל" ושל "סולני הבארוק" של אוסלו, ומוזמן לנצח על מיטב התזמורות בעולם.

הכנר הראשון של התזמורת, גלעד הילדסהיים, שמאחוריו רקורד עשיר כסולן, יבצע את הקונצ'רטו לכינור מספר 4 ברה מז'ור מאת מוצרט. תוכנית הקונצרט מבוססת על יצירות מאת ארבעה מלחינים גדולים, שפעלו בתפר שבין המאה ה-18 למאה ה-19, והתפרסמו בזכות כישרונם יוצא הדופן עוד בילדותם, אך הלכו לעולמם בגיל צעיר מאוד, לרוב בנסיבות טרגיות.

בנוסף לקונצ'רטו מאת מוצרט יבוצעו גם הסימפוניה בדו מינור של יוזף מרטין קראוס, המכונה "מוצרט השוודי", הסימפוניה ברה של חואן דה אריאגה, שכתב אופרה בשתי מערכות בגיל 14 וזכה לכינוי "מוצרט הספרדי", וכן הסימפוניה ברה מז'ור של יאן וורישק, ילד הפלא שהחל להופיע בקונצרטים בגיל תשע וזכה לכינוי "מוצרט הצ'כי".

על היצירות בתוכנית: הקונצ'רטו מס' 4 לכינור, המושפע במקור מיצירה של בוקריני - הפך תחת ידיו של מוצרט לסיפור מרתק ומפתיע, הבנוי ממשחק שובה לב בין סולו הכינור לתזמורת.
הסימפוניה בדו מינור של קראוס - יצירה דרמטית המושפעת מהסגנון הספרותי הנקרא "הסער והפרץ", ומבטאת שינויים קיצוניים במצבי הרוח. הסימפוניה ברה מז'ור של ווישק, היחידה שהספיק לכתוב לפני מותו - זכתה להצלחה כבירה בזכות סגנון הרומנטיקה המוקדמת שבו נכתבה, והסימפוניה ברה האלגנטית של חואן אריאגה - מאופיינת בהרמוניות חמות.

המנהל המוזיקלי של תזמורת נתניה-הקאמרית הקיבוצית, ירון גוטפריד, מסר כי העונה הארבעים של התזמורת "עומדת בסימן התחדשות ושינוי עם החיבור לעיר נתניה, ביתנו החדש. בעונה זו נמשיך בקו האמנותי המציג תוכניות מקוריות ושיתופי פעולה מגוונים, ונזמין אתכם ליהנות מערב מחווה יוצא דופן למוצרטים של כל הזמנים".

הקונצרט הבא יתקיים באולם קיבוץ דורות, ביום שלישי (30.11).