מירטה אדרי, מקבוצת-שילר, מציגה בגלריה העירונית לאמנות ברחובות (לצדו של ברנרדו שקולניק) תערוכת מיצבים בשם "אורצל". ביצירתה פונה האמנית אל הפן החיובי של הצל ומאדירה אותו. הצלליות המוקרנות על הבד מכונות בפיה "מלאכיות מחוללות", וחומריותן השקופה מזכירה זכוכית קריסטלית שברירית ומהודרת. לשם יצירת הדימויים הללו אדרי משתמשת בפי-וי-סי. כך היא מנסה, באמצעות הצל, להביע רעיון ולשרטט בחלל הגלריה חוויה אישית, שהיא ספק חלום ספק מציאות.

"החיפוש הנצחי אחר הממד הרביעי מעסיק אותי מאז שהתחלתי ליצור", אומרת אדרי. "בעיקר מרתקת ומפתיעה ההשלכה שנוצרת בחומר השקוף, היוצר צל מאוד ייחודי על הקיר. החלום של כל אמן הוא למצוא חומר שלא מתכלה, שאינו נשבר ושאינו משנה את מרקמו, צורתו וצבעו, בתנאי שיימצא בתוך מבנה. אחרי ארבעים שנה של עבודה אינטנסיבית מצאתי את החומר המספק את כל מאוויי - פי-וי-סי שקוף. בעבודותיי אני מנסה להביע רעיון וחוויה אישית, בכל צורותיה, חלומות, אלמנטים מציאותיים-דמיוניים, מוארים ומשתקפים בחלל הנבחר".
נעילה: 10.1.2011.

מרב גלבוע מקיבוץ נחשון מציגה, בגלריית "הסלון" בכפר-מסריק, "תמונות בתערוכה" - צילומים ממרוקו, מהודו ומסין. גלבוע מעידה על עצמה כי היא אוהבת לצלם ולהנציח רגעים ומראות: "למדתי את נפלאות האור ההופך עלה יבש ליצירת אמנות, ומעצים את הצבעוניות והשקיפות של עלי הפרחים וכנפי הפרפרים. עקבתי אחרי גידולי השדה המקיפים אותנו: החמניות, החיטה, מטעי השקדים וכרם הענבים". לדבריה, נרתעה תחילה מלצלם אנשים, משום שחשה כי זוהי חדירה לפרטיות, אך בהמשך החליטה לנסות. "ניסיתי לתפוס את האנשים בחיי היום-יום שלהם, בדרך כלל כשהם לא מודעים למצלמה. דרך הצילום למדתי להסתכל, לראות יותר לעומק. התערוכה מוקדשת בעיקר לאנשים ולילדים שפגשתי במרוקו, בהודו, ובדרך המשי בסין. הוספתי עוד כמה תמונות טבע ונוף, כדי לתת טעימה קטנה ממבחר גדול של תמונות שאני מצלמת".
נעילה: 21.11.

דרורה דקל חוקרת את "האמת" בסיפור חייה של אמה. בתערוכה "יודעת אני שאיני יודעת" (אוצר - חגי שגב) מציגה דקל, חברת כברי, רישומים ועבודת וידיאו. ברישומים המוצגים בתערוכה ניכרת תשוקה לקבל תשובות לשאלות טורדניות. לצד הרישומים מוקרנת עבודת וידיאו הערוכה כמחסן זיכרון, שבו נגלים על המסך ריצודי מידע, אסוציאציות, ציטוטים, נימה אירונית וביקורת עצמית. "אני שואלת וחוקרת את סוגיית הדיבור על העבר, את הבית שהוא בחזקת נעלם/נוכח; יוצרת פאזל מפרגמנטים שהתגלגלו ובחלקם עברו מטמורפוזה. לרגע הם מפתים בתמימותם וביופיים, ולרגע הם מכים בי בבטן", אומרת דקל.
נעילה: 4.12.

רינה נגילה מציגה, בגלריית מלון "מצפה הימים", תערוכה בשם "רכות" (אוצרות: רמונה בר לב ודליה זלצברג), המנציחה את יפי הטבע. בתערוכה 22 צילומים המביעים את אהבתה של הצלמת, חברת קיבוץ אורטל, אל מרחבי הגולן. הצילומים מתמקדים בנוף החקלאי במהלך עונות השנה, כאשר מזג האוויר והאור הם כלי בידי הצלמת, לשיקוף הצבעוניות הרכה.
צילומיה של נגילה מוצגים דרך קבע ב"סטודיו מסגרת" שבכפר האמנים אניעם בגולן. בשנת 2006 יצא לאור ספר צילומיה "רגעים בגולן", שנמכר ב-10,000 עותקים והודפס בשתי מהדורות.
נעילה: 24.11.

אורית נצר, חברת קיבוץ עין-הנצי"ב, מציגה בגלריית "מוזה על המים" בגן השלושה, תערוכת ציורים תחת הכותרת: "בכנות על הכן". אורית נצר אינה מגדירה את עצמה כ"ציירת" אלא כ"מציירת" - "פח צבע שיש בו אור והמון כוח נשפך לתוכי. אני מתפללת בסתר לבי שמתוך הפח הזה אוכל לתת, ולו טיפה אחת, לכל אחד ואחת".
נעילה: 6.1.2011.