הספר "גבעת הסלעים" (הוצאת "פרדס") - מאת אילנה היילי, בת קיבוץ חולדה - כולל סיפורים קצרים ושירים של מחברת השואבת את השראתה מילדותה בקיבוץ כבת למשפחת חלוצים. הסיפורים והשירים בספר מתייחסים אל המאמץ הרגשי שחוו אנשים שעברו את מלחמות ישראל ואיבדו את יקיריהם, ואל הניסיון האישי שלהם להשתקם, שהוא כמעט בלתי-אפשרי.

הספר נפתח בסיפור "לחשושים" - וידוי מפי חייל צעיר היושב על קבר אמו, הממוקם על "גבעת הסלעים". שם, לראשונה, הוא מגולל בפניה את טרגדיית חיי משפחתם, הטמונה זה שנים בנבכי נשמתו, ומספר לה על הבלבול והמהומה שפגעו בעיצוב דמותו ושאינם מניחים לו להירגע.

כל אחד מן הסיפורים והשירים בספרה של היילי הוא מסע אל מעמקי הרגש, והיא מצליחה לברוא רגעים ספרותיים של מגע, התכוונות ואהבה. לאורך כל הספר, במקומות שונים ברחבי העולם, נרקמת מסכת של עזיבות פתאומיות, חיתוכים מכאיבים, ובעקבותיהם תחושות של אבל וגעגוע.

אילנה היילי, ילידת קיבוץ חולדה, מתגוררת כיום עם משפחתה בשיקגו, ארצות הברית. היא היתה רקדנית, מעצבת אופנה, מורה ליוגה ולספרות עברית, ופרסמה מאמרים וספרי שירה ופרוזה בארצות הברית. "גבעת הסלעים" הוא ספרה הראשון היוצא לאור בישראל, בעברית.