סוף טוב הכל טוב. השבוע נחתם ההסכם בין התנועה הקיבוצית לבין עיריית נתניה לשותפות בבעלות על התזמורת, שתיקרא מעתה "תזמורת נתניה - הקאמרית הקיבוצית". תם העידן של "להיות או לחדול". השותפות עם נתניה תיתן גיבוי כלכלי ותאפשר - כך מקווים בתנועה - יציבות והתפתחות מוזיקלית נוספת לאחת התזמורות הטובות בישראל מסוגה.

ההסכם שומר, מחד, על כל המחויבויות הקודמות: סדרות המינויים (שעיקרן בפריפריה), הפרויקט החינוכי "לגעת במוזיקה" והסדנה המשותפת השנתית, בחנוכה, עם "תזמורת בני הקיבוצים". מאידך, תתרום התזמורת לעיר-ואם בישראל מכשיר מרכזי שבכוחו להעשיר את החינוך המוזיקלי ואת מופעי התרבות שבה. על פי תנאי ההסכם, שמובעת בו התחייבות הצדדים לתקופה ארוכה, יתחלק המימון השנתי (להוציא הכנסות מקונצרטים ומימון מרשויות המדינה) בין התנועה הקיבוצית (700 אלף ש"ח) לעיריית נתניה (1.5 מיליון ש"ח).
המשרדים יועתקו מקיבוץ יקום אל נתניה במחיר סביר, והחזרות (ואולי גם כמה קונצרטים) ייערכו באולם הנמצא ברשות העירייה.

על פי מרקי לוי, מנכ"ל התנועה הקיבוצית, הבטיחו השותפים מנתניה לעשות כל מאמץ כדי לעודד רכישת מינויים מתושבי עירם, בה אוכלוסייה גדולה של יוצאי ברית-המועצות. "התזמורת הזאת דיממה מדי שנה במעל למיליון ש"ח", הוא אומר. "עתה אנחנו מאמינים שתיכנס לתקופה יציבה. התחייבנו על המהלך, וביצענו אותו".

עדנה סולודר (מקיבוץ גשר), יו"ר הוועד המנהל של התזמורת, מברכת על המוגמר: "לא קל להחזיק ולקיים גוף אמנותי מבחינה כלכלית, וכמעט אין גוף אמנותי בארץ שנושא לבדו במשא", היא מדגישה. "העומס על תקציב התנועה היה כבד. עם זאת, אני שמחה שהתנועה בסופו של דבר לא ויתרה על 'נכס', גם בהיותו 'נטל' כלכלי. אני רוצה להודות לכל אלה שסייעו בקשירת הקשר, לעיריית נתניה ולתנועה הקיבוצית והעומדים בראשה, שהביאונו לחתימה על השותפות המוזיקלית".