"נולדתי, גדלתי וחונכתי בקיבוץ בית השיטה, לצד אנשי העמק הזה ואל מול נופיו", מספר יובל מורן, המגדיר את עצמו "אמן בהתהוות", ומציג כעת תערוכת צילום ראשונה "יחסים - Relations" בחדר האוכל של קיבוץ ניר דוד (הרוח החיה מאחורי התערוכות במקום הוא משה ברקוביץ, חבר הקיבוץ). "סיימתי לימודי הנדסאים, קולנוע וטלוויזיה, במכללת עמק הירדן, וכיום אני סטודנט לתואר ראשון של אוניברסיטת בר-אילן בתקשורת ורוח".

את המצלמה הוא מכנה "חברה טובה", ואומר כי בעידן הדיגיטלי "אין צורך לחשוב יותר מדי לפני שמקליקים, מקפיאים את הרגע ומביאים לעולם עוד פריים. נכון שבדרך נעלמו קצת הרומנטיקה, המחויבות לכל תמונה ודחיית הסיפוקים, אבל ככה זה במאה ה-21.
אישית, אני מרגיש שזה שיפר לי את יכולות הביטוי. הדרך אולי שונה מהנורמה, אבל המצלמה היא כלי ביטוי של הנפש, דרכה ניתן להוציא החוצה רגשות ומחשבות".

צילום, מבחינתו, הוא "תרפיה לכל דבר, דרך חיים, הכרת עצמך באמצעות הסתכלות על העולם מזווית אחרת ומשתנה. יש בו תיעוד במיומנות, ויש בו ניסוי באמנות. לדעתי, כל תמונה מביאה ומביעה רגש. לכל אדם יש ראייה סובייקטיבית, ההתבוננות היא דבר אינדיבידואלי וכל אחד מוצא בתמונה פרשנות אחרת בהתאם לתרבותו, לחינוכו, לעברו, לסטטוס שלו ולמצב רוחו".

נעילת התערוכה - 5.9.