שני חברי קיבוץ ותיקים מקיבוץ "עין שעורה" נקלעים, שלא בטובתם, לעיר הגדולה, לאחר שהלכו לאיבוד עם משאית עמוסה עופות מאחר שלא מצאו את המשחטה. בדרך הם נפגשים עם ערס קטן, אוליגרך רוסי, זקנה יקית ותל-אביבים יאפים. במהלך חיפושיהם אחר המשחטה הם נקלעים לזירת שוד המתבצע במוזיאון ארץ ישראל. הגנב הקטן מחליט לחטוף אותם, על משאיתם המקרטעת, ויחד הם נמלטים מהמשטרה.

זו, בקצרה, עלילת חוברת הקומיקס החדשה שהוציאו לאור המאייר אבי בלייר (נתניה), בן 35, אנימטור שיוצר איורים לעיתונים גדולים, פרסומות וסרטים קצרים, והכותב אסא זיידמן (חיפה), גם הוא בן 35, איש הייטק שחתום על סדרת האינטרנט המצוירת "רס"ב שמעון", ובעל טור סאטירי ב"שלום טורונטו" ובאתר "חדשות מחלקה ראשונה".

החוברת תושק ביום שישי (13.8) בחנות "קומיקס וירקות" שברחוב קינג-ג'ורג' בתל אביב. השניים כבר השלימו ארבע חוברות נוספות בסדרה בה מככבים שני החברים מהקיבוץ, והן יצאו לאור במהלך החודשים הקרובים. בחוברת השנייה של עין-שעורה - שם הקיבוץ, שרומז על שעורה בעין וגם על עין הסערה - מצליחות התרנגולות לברוח מהמשאית, והעלילה הולכת ומסתבכת, עד לסופה הטוב.

"לשנינו אין עבר קיבוצי", מעיד אסא זיידמן, "אבל רצינו לייצג, באמצעות הגיבורים הראשיים וגיבורי המשנה של הקומיקס, סטריאוטיפים בחברה הישראלית.
החברים מהקיבוץ מייצגים כאן את הישראלי היפה, התמים, שמתעקש לבקש עזרה וסיוע דווקא מטיפוסים קרימינליים או עלובי חיים. באופן מקרי לגמרי זה יוצא לאור בשנת המאה לתנועה הקיבוצית".

מהיכן הידע על העולם הקיבוצי?
אסא זיידמן: "ככותב הקומיקס קראתי חומרים קיבוציים, דיברתי עם חברים מהקיבוץ, ובכוונה שילבתי חומרים בלתי-הגיוניים שמתאימים לעבר הרחוק ולא לימינו אנו. יש לנו המון סימפטיה כלפי הקיבוצניקים בחוברת, וחבל שכבר כמעט אין כאלה".

קיבוץ עין-שעורה נתן רק את שמו, או מיוצג גם בסיפור העלילה?
"בחוברת הבאה הוא מככב בסיפור, כי התקשורת מגלה עניין בקיבוץ ממנו באו שני בני הערובה של הגנב. אנחנו מתארים כיצד מגיבים הוותיקים על האירוע, נזכרים כיצד נלקחו המתנדבות אל הרמפה שמאחורי חדר האוכל, ועוד הפתעות. לקיבוץ יהיה ייצוג מאוד מעניין".

היכן יוכל החבר הסקרן לרכוש את הקומיקס?
"בחנויות המתמחות בקומיקס, ואני מקווה שגם בשאר חנויות הספרים. שיהיה לכל הקיבוצניקים חג שמח".