"המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס" בחולון יציג את התערוכה "שמואל כץ - קריקטוריסט וקיבוצניק" (אוצרים: הילה זהבי ואביהו אגוזי), כמחווה לכבוד שנת המאה לתנועה הקיבוצית, ולזכר שמוליק כץ ז"ל. התערוכה תיפתח הערב (שלישי, 11.5), באירוע לזכר הקריקטוריסט מגעתון, ותציג את ההווי הקיבוצי לאורך השנים, כפי שהשתקף דרך עיניו.

"פתיחת התערוכה 'קריקטוריסט וקיבוצניק' ללא שמוליק - הופכת מחגיגת מחווה למרחב של זיכרון", אומרת גלית גאון, מנהלת המוזיאון. "החומר כולו מורכב מאושר, משמחה, מעשייה אינסופית, הומור, ציניות בריאה, וכמובן - קו נהדר, אור ופשטות מדויקת. במכחולו אסף שמוליק לדף אחד את כל מה שאנחנו: אנשים ומקום, אור וצבע, אופי ושפה. תמיד אנו נראים דרכו כפי שהיינו רוצים לזכור את עצמנו - צברים. שמוליק, הצעיר הוותיק ביותר בין היוצרים במוזיאון - אנחנו מודים על הזכות שניתנה לנו להציג את עבודותיך, ומקווים להמשיך בכך גם בעתיד".

שמוליק כץ אייר ספרי ילדים, ביניהם את שמונת הספרים הראשונים בסדרת "חסמבה" של יגאל מוסינזון, את ספריה של לאה גולדברג - "דירה להשכיר", ועוד. הוא גם הקפיד לפרסם קריקטורות בעלון קיבוצו וב"ידיעות הקיבוץ".

את התערוכה ילווה קטלוג ובו מאמרים מאת דן אלמגור, מישל קישקה, ארנון אבני, צילומים של שמוליק כץ בגעתון, ושישה עמודים נדירים מ"אלבום קפריסין" ההיסטורי. התערוכה תוצג עד הקיץ.