חיים ביכובסקי, אמן ו"צייר הקיבוץ", מציג תערוכת ציורים ב"גלריית המגדל" בקיבוץ רמת-השופט. ביכובסקי, בן 85 בקירוב (כמעט שישים שנה בישראל ובקיבוץ מאז עלה בשנת 1951), הוזמן לפני עשרות שנים למזכירות קיבוצו ונקבע רשמית כ"צייר הקיבוץ". הוא נשלח ללמוד ציור, ובהמשך צייר תפאורות להצגות הקיבוץ וקישט אירועים וחגים. כאמן מוכר, החל לקבל ימי עבודה מהקיבוץ לציור ולעיסוק באמנות. בשנים האחרונות הוא יוצר בעיקר עבודות קרמיקה, ומציג אותן, יחד עם ציורים מהעבר - בביתו, וב"גלריית המקלט" בקיבוצו, רמת-השופט. מבחר מעבודותיו של חיים ביכובסקי ניתן לראות באתר האינטרנט שלו.
התערוכה תינעל ב-3.5.

יוחנן דרוקר מקיבוץ בארי מציג, במועדון לחבר בקיבוץ חצרים, את התערוכה "נופים אהובים" (אוצרת - מרגה פישטיין). יוחנן למד ציור במסגרות שונות, אך לאחר לימודיו חדל לצייר במשך כעשרים שנה. לפני שנים מעטות עבר אירוע לבבי, שהיה נקודת המפנה שעורה אצלו את הצורך לחזור ליצירה. המכחולים והצבעים, שנחו בדומה ל"יפהפייה הנרדמת", מתעוררים לחיים עם מגע האצבעות של יוחנן, ושמחת היצירה פורצת: יוצאים לשדות עם מצלמה, בוחרים את המטרות וחוזרים לסטודיו, להעבירן ישירות אל הבד. הצבעים מתערבבים ומתמרחים על הבד, ניגודים של צבעים, שחור כתפאורה, המבליטה בקדמת הבמה את הצבעוניות של הפרחים. יוחנן מכיר היטב את הסביבה שלו. הוא חי בה, נושם אותה ומושפע ממנה, והיא "נופים אהובים".
התערוכה תינעל ב-24.4.

שושנה אנגל ממעגן מיכאל מציגה את תערוכתה "הצבע חוגג", בגלריה בקיבוצה. "מתצוגה לתצוגה, הצבעים שלי נהיו יותר נועזים וחזקים", היא מספרת. "העולם נהיה עבורי גם יותר צבעוני, אחרי שני ניתוחי קטרקט. כשהתחלתי לצייר, בהיותי תלמידת 'בצלאל' בשנות הארבעים של המאה העשרים, לא העליתי על דעתי שאפשר להשתמש בפלטה כה צבעונית. רוב הציירים בתקופה ההיא בארץ עבדו עם גוונים מאופקים מאוד. אני מושפעת מן הטבע והנוף בו אני חיה כבר שישים שנה. הדמיון מפליג גם למחוזות אחרים - מופשטים".
התערוכה תינעל ב-17.4.