הכוריאוגרפית הישראלית הבינלאומית יסמין ורדימון תגיע לראשונה לישראל, עם להקתה, במסגרת סיור הופעות בינלאומי שמקיימת הלהקה המצליחה לציון עשור להיווסדה.

הלהקה תהיה אורחת סדרת המחול בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה, שבתוכניתו הרפרטוארית שם דגש גם על הבאת מופעים ייחודיים וחשיפת יוצרי מחול ישראלים, שפרצו דרך בסצנה הבינלאומית, אל הקהל הישראלי.

בישראל תופיע הלהקה עם "Yesterday", המופע הנוכחי שלה, שכאמור, נועד לציין עשור לקיומה, וזכה לתשבחות רבות. שמונת רקדני הלהקה מבצעים קטעים שונים, השזורים אחד בשני באמצעות פרקי מחול מקוריים חדשים, ועבודות וידיאו ואנימציה. יצירתה של ורדימון בולטת בזכות סימני ההיכר המיוחדים לה: שפה ייחודית של תיאטרון, המשלבת בין תיאטרון פיזי, עיצוב במה בטכנולוגיה מקורית, דיוק ופיזיות טוטאלית.

עם זכייתה של יסמין ורדימון, בת קיבוץ עין החורש, בתחרות "בדרך ללונדון" לכוריאוגרפים צעירים, שהתקיימה בשנת 1995, היא עזבה את להקת המחול הקיבוצית, בה רקדה, ועברה לאירופה. בשנת 1997 התמקמה באנגליה, ומאז היא מעלה את יצירותיה ברחבי העולם. כיום מכהנת ורדימון כאמנית הבית ויוצרת-שותפה ב"סדלר וולס", מרכז המחול החשוב ביותר בבריטניה, ועבודותיה מוצגות בו בקביעות.

שותפה של יסמין ליצירה הוא בן זוגה, האמן הפלסטי גיא בר אמוץ, בן קיבוץ מעברות, המתפקד גם כיועץ אמנותי של הלהקה, וכמעצב במה ומדיה.

המופעים יתקיימו בתאריכים 4-3-2 במארס בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה, ב-6 במארס באודיטוריום חיפה, וב-7 במארס בתיאטרון ירושלים.