יאיר שביט. יצירה של יותר מיובל שנים

תחת הכותרת "עוד שדי פורח" (שורה משירו של דוד זהבי ז"ל, שגם הוא היה חבר נען) ישיק יאיר שביט את המפגש האביבי עם ציוריו משובבי העין והצבע, שמרביתם מתמקדים בטבע הסובב.


לצד היותו צייר חובב, עסק שביט כל השנים בייעוץ ארגוני לארגונים ולקיבוצים מטעם המכון לייעוץ ארגוני של התנועה הקיבוצית. בשנים האחרונות הפחית באופן ניכר את עבודת הייעוץ, והוא מקדיש את עיקר הזמן ליצירה בסטודיו, הנמצא בבית הקירור הישן של קיבוצו.

"אני לא מגדיר את סגנון הציור שלי", הוא אומר. "מרבית העבודה שלי בתחום הייעוץ הארגוני התמקדה באנשים ובתחושות שלהם, ואולי זו הסיבה שבחרתי לצייר פחות דמויות אנוש ויותר מרכיבים של טבע ונפש. אני לא בא מתוך ידיעה מה אני הולך לרשום או לצייר, ולא תמיד יודע מתי וכיצד אסיים את הציור. כאשר זה קורה - זה קורה. לעבודות יש עבורי ערך יצירתי ורגשי, גם באשר לתקופה ולזמן".


האם יש אומנים ישראלים ואחרים המשפיעים עליך ואתה שואל מהם מוטיבים כלשהם?
"אני לא מזדהה או מזוהה עם אומן כלשהו, וזו גם הסיבה שאני ממעט לבקר במוזיאונים. זה מכביד עליי, ועלול להכניס אותי לפרדיגמה שאני לא רוצה להיות בה. כזו של מותר ואסור".


הסטודיו ממתין לאורחים, גם מבחוץ, ולבטח לחברי הקיבוצים שהכירו את שביט יותר כיועץ ארגוני ופחות כצייר. לכל אלו צפויה הפתעה מרגשת.


התערוכה פתוחה בימים שבת עד שני (כולל) של חול המועד, 22־20 באפריל, בין השעות 11:00־17:00. למעוניינים תהיה אפשרות לרכוש מציורי האקריליק והפסטל על הבד והנייר.

עבודות עם ערך יצירתי ורגשי. "אני לא מגדיר את הסגנון"